Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
14.01.2014 15:52

Wierzytelności PBG sięgnęły już 3 miliardów złotych

PBG liczy, że postępowania układowe spółki zostanie zamknięte do końca 2014 r. Obecnie wierzytelności spółki wzrosły do około 3 mld zł - poinformowali przedstawiciele PBG.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Dmitriy Shironosov/Dreamstime.com)

_ Termin 2014 r. do zamknięcia postępowania układowego jest jak najbardziej realny. Układ powinien być tak dopracowany, że nie powinien nieść żadnych ryzyk co do jego realizacji. Obecnie wydaje się, że wszystkie ryzyka są opanowane _ - powiedział Agenor Gawrzyał, koordynator procesu restrukturyzacji PBG.

W czerwcu 2013 r. nadzorca sądowy PBG przekazał sędziemu komisarzowi listę wierzytelności. Łączna kwota uznanych i umieszczonych przez nadzorcę sądowego na liście wierzytelności, wynosiła 2,77 mld zł. Obecnie sąd rozpoznaje sprzeciwy do listy wierzytelności.

_ Rozpoznawanie sprzeciwów idzie dość szybko. Na 42 sprzeciwy 36 zostało już rozpoznanych. Termin głosowania będzie zależał od tempa rozpatrywania sprzeciwów _ - powiedziała wiceprezes PBG Kinga Banaszak-Filipiak.

_ Część sprzeciwów została rozpatrzona na korzyść, a część na niekorzyść. Kwota wierzytelności szacowana przez spółkę zmieniła się w górę o jakieś 50 mln zł. Do tego lista uzupełniająca to 190 mln Zł, czyli na dzień dzisiejszy łączny poziom wierzytelności to 3 mld zł _ - dodała.

W czerwcu 2012 r. Sąd Rejonowy w Poznaniu ogłosił upadłość PBG z możliwością zawarcia układu.

Tagi: giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz