Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Damian Słomski
|

Kruk wygrał przetarg we Włoszech. Skupi wierzytelności za 300 mln euro

6
Podziel się:

Należąca do Kruka spóła ItaCapital wygrała na rynku włoskim przetarg na zakup portfela niezabezpieczonych wierzytelności. To kolejne duże zakupy spółki we Włoszech.

Na czele Kruka stoi od lat Piotr Krupa.
Na czele Kruka stoi od lat Piotr Krupa. (KRUK SA)

Należąca do Kruka spóła ItaCapital wygrała na rynku włoskim przetarg na zakup portfela niezabezpieczonych wierzytelności. To kolejne duże zakupy spółki za granicą.

Kruk poinformował, że wartość nominalna zakupionych wierzytelności to 302 mln euro. Po przeliczeniu według bieżącego kursu, daje to blisko 1,3 mld zł.

W komunikacie czytamy, że o zawarciu umowy i jej szczegółach spółka poinformuje w późniejszym terminie, jak zostaną dopełnione wszelkie formalności.

Na początku listopada 2015 roku Kruk założył dwie spółki we Włoszech, Kruk Italia oraz ItaCapital z siedzibą w Mediolanie. Przedmiotem działalności Kruk Italia jest zarządzanie wierzytelnościami na zlecenie oraz własnymi. Natomiast ItaCapital jest spółką sekurytyzacyjną, której działalność obejmuje przede wszystkim inwestowanie w wierzytelności.

- Rynek włoski należy do tych o największym potencjale w Europie. Już dziś widzimy, że może on być silnym motorem napędowym dla wzrostu naszych wyników w przyszłości - mówił już w 2016 roku prezes Piotr Krupa.

To kolejny wygrany przetarg za granicą. W połowie lipca Kruk wyprzedził konkurentów w wyścigu o miliardowy portfel wierzytelności na rynku hiszpańskim. W komunikacie prasowym spółka podała, że portfel ten składa się z ponad 100 tysięcy wierzytelności konsumenckich, a sprzedającym jest jedna z największych instytucji finansowych w Hiszpanii.

Kruk jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011roku. W pierwszym półroczu zainwestowała 407 mln zł w portfele o wartości nominalnej 2,5 mld zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(6)
leo
6 lat temu
Czy to tak bez włoskich karków?
euro
6 lat temu
Pytanie za ile kupili, pewnie za grosze czyli dali ze 3 miliony euro. to jest bussines. zlodziejska firma, nalicza nienalezne dlugi i sie bogaci.
Roziu
6 lat temu
Dlaczego Hiszpanie i Włosi wyprzedają wierzytelności? Bo są nieściągalne... hehehe.
Kto tam pracu...
6 lat temu
Ta durna firma przysyła mi w kółko od lat wezwania i ponaglenia do zapłaty 250 zł wymyślonych zaległości 50 zł, i kosztów które sobie naliczyli czyli 200 zł , dług 50 zł za jakieś ubezpieczenie którego nigdy nie zawierałem . Ktoś tam gdzieś kiedyś zrobił pomyłkę , zbył niesłusznie naliczone zadłużenie w pakiecie z tysiącami innych , i teraz tłumacz że nie jesteś wielbłądem . Najśmieszniejsze że ten wymyślony dług lata temu się przedawnił , a oni uparcie nękają tymi durnymi pisemkami które zwyczajnie wrzucam do kosza na śmieci .Co można z tym nękaniem zrobić ?
Jonasz
6 lat temu
Czy w związku z tym wielkim sukcesem firma Kruk wypuści teraz wysoko oprocentowane obligacje? Mam trochę wolnej kaski, chętnie bym kupił ...