Notowania

Kruk wygrał przetarg we Włoszech. Skupi wierzytelności za 300 mln euro

Należąca do Kruka spóła ItaCapital wygrała na rynku włoskim przetarg na zakup portfela niezabezpieczonych wierzytelności. To kolejne duże zakupy spółki we Włoszech.

Podziel się
Dodaj komentarz
(KRUK SA)
Na czele Kruka stoi od lat Piotr Krupa.

Należąca do Kruka spóła ItaCapital wygrała na rynku włoskim przetarg na zakup portfela niezabezpieczonych wierzytelności. To kolejne duże zakupy spółki za granicą.

Kruk poinformował, że wartość nominalna zakupionych wierzytelności to 302 mln euro. Po przeliczeniu według bieżącego kursu, daje to blisko 1,3 mld zł.

W komunikacie czytamy, że o zawarciu umowy i jej szczegółach spółka poinformuje w późniejszym terminie, jak zostaną dopełnione wszelkie formalności.

Na początku listopada 2015 roku Kruk założył dwie spółki we Włoszech, Kruk Italia oraz ItaCapital z siedzibą w Mediolanie. Przedmiotem działalności Kruk Italia jest zarządzanie wierzytelnościami na zlecenie oraz własnymi. Natomiast ItaCapital jest spółką sekurytyzacyjną, której działalność obejmuje przede wszystkim inwestowanie w wierzytelności.

- Rynek włoski należy do tych o największym potencjale w Europie. Już dziś widzimy, że może on być silnym motorem napędowym dla wzrostu naszych wyników w przyszłości - mówił już w 2016 roku prezes Piotr Krupa.

To kolejny wygrany przetarg za granicą. W połowie lipca Kruk wyprzedził konkurentów w wyścigu o miliardowy portfel wierzytelności na rynku hiszpańskim. W komunikacie prasowym spółka podała, że portfel ten składa się z ponad 100 tysięcy wierzytelności konsumenckich, a sprzedającym jest jedna z największych instytucji finansowych w Hiszpanii.

Kruk jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011roku. W pierwszym półroczu zainwestowała 407 mln zł w portfele o wartości nominalnej 2,5 mld zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: windykacja, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-09-2018

gośćPadną wcześniej czy póżniej tak jak ich kuzyn po fachu get back

03-09-2018

RoziuDlaczego Hiszpanie i Włosi wyprzedają wierzytelności? Bo są nieściągalne... hehehe.

03-09-2018

JonaszCzy w związku z tym wielkim sukcesem firma Kruk wypuści teraz wysoko oprocentowane obligacje? Mam trochę wolnej kaski, chętnie bym kupił ...

Rozwiń komentarze (6)