Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wydawca "Rzeczpospolitej" może wejść na giełdę w połowie 2014 r.

0
Podziel się:

Zgodnie z prognozami spółka zakończy ten rok ze stratą netto na poziomie 15,6 mln zł. W przyszłym roku wydawnictwo ma być już rentowne.

Wydawca "Rzeczpospolitej" może wejść na giełdę w połowie 2014 r.
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Presspublica może wejść na giełdę w połowie 2014 r., jeśli sytuacja rynkowa będzie korzystna - poinformował nowy właściciel wydawnictwa, Grzegorz Hajdarowicz. *

Zgodnie z prognozami spółka zakończy ten rok ze stratą netto na poziomie 15,6 mln zł. W przyszłym roku wydawnictwo ma być już rentowne. _ Chcemy żeby Presspublica weszła na giełdę. Myślimy o połowie 2014 r. Rok 2012 będzie okresem restrukturyzacji, rok 2013 czasem zarabiania dużych pieniędzy, więc rok 2014, to będzie dobry moment na giełdę, jeśli sytuacja rynkowa na to pozwoli _ - powiedział Hajdarowicz.

Po III kwartałach br. przychody spółki wyniosły 162,4 mln zł, a koszty 174,6 mln zł. Strata netto sięgnęła 12,2 mln zł.

Liczba zatrudnionych i współpracowników na koniec września br. wyniosła 790 osób.

Przedstawiciele wydawnictwa ujawnili prognozy wyników spółki na rok 2011. Zgodnie z nimi przychody Presspubliki mają wynieść blisko 217,2 mln zł, koszty sięgną 232,8 mln zł, a strata netto uplasuje się na poziomie 15,6 mln zł.
_ - Prognozę otrzymaliśmy wchodząc do spółki. Będziemy się starali, aby strata była w tym roku dużo mniejsza, ale jest już koniec października, więc dość późno _ - powiedział prezes zarządu Presspubliki, Dariusz Leśniak.

Dodał, że do końca roku zostanie przygotowany plan budżetu spółki na rok 2012.

_ - Celem na przyszły rok jest osiągnięcie rentowności. (...) Zrobimy wszystko żeby zrównoważyć koszty z przychodami. Jest dużo prostych ruchów, które możemy wykonać, aby to zrealizować. Wypracowanie dodatnich wyników na poziomie netto nie jest niemożliwe _ - podał.

Hajdarowicz poinformował, że Walne Zgromadzenie Presspubliki odwołało Pawła Lisickiego ze stanowiska redaktora naczelnego dziennika _ Rzeczpospolita _, a kierowanie gazetą powierzono Tomaszowi Wróblewskiemu.

Dodał, że Lisicki nie przyjął oferty stanowiska redaktora naczelnego tygodnika _ Uważam Rze _, ale zgodził się pozostać na tym stanowisku do czasu uregulowania przez wydawcę kwestii personalnych.

W pierwszej połowie października Gremi Media, których właścicielem jest Grzegorz Hajdarowicz, stały się 100-proc. udziałowcem wydawnictwa Presspublica, podpisując umowę kupna 48,99 proc. udziałów wydawnictwa od spółki Skarbu Państwa Przedsiębiorstwa Wydawniczego _ Rzeczpospolita _.

Wcześniej spółka Gremi Media przejęła kontrolny pakiet 51,01 proc. udziałów Presspubliki od brytyjskiego wydawcy Mecom.

W ramach jednej grupy kapitałowej znalazły się tytuły: dziennik _ Rzeczpospolita _, tygodnik _ Uważam Rze _, tygodnik _ Przekrój _, miesięcznik _ Sukces _, _ Gazeta Giełdy Parkiet _, a także internetowe i tabletowe odsłony tych tytułów.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)