Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gospodarka
02.02.2017 07:56

Wyniki Apple pociągnęły Wall Street w górę. Ważna decyzja Fed

Sprawdź, jaki przebieg miała w środę sesja na nowojorskim parkiecie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP Photo/Richard Drew)

Środowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się lekkimi wzrostami najważniejszych indeksów.

Mocno poszedł w górę kurs Apple, który zaprezentował wyniki kwartalne lepsze od oczekiwań. Czwarty tydzień z rzędu odnotowano wzrost zapasów ropy w USA.

Indeks Dow Jones Industrial na zamknięciu wzrósł o 0,13 proc. do 19 890,32 pkt. S&P 500 zwyżkował o 0,03 proc. i wyniósł 2 279,55 pkt. Nasdaq Comp. zyskał 0,50 proc. do 5 642,65 pkt.

Amerykańską giełdę najmocniej w górę ciągnął w środę Apple. Zaprezentowane we wtorek po ostatnim dzwonku na Wall Street wyniki kwartalne spółki wyraźnie przebiły oczekiwania rynku.

W środę prezes spółki Tim Cook powiedział w wywiadzie, że Apple rozważa złożenie w sądzie pozwu przeciwko dekretowi Trumpa o ograniczeniu imigracji. Wcześniej zapowiedział to również w e-mailu do pracowników firmy. Chodzi o podpisany przez amerykańskiego prezydenta dekret dotyczący zakazu wjazdu na teren USA obywateli siedmiu muzułmańskich krajów: Iraku, Iranu, Syrii, Jemenu, Libii, Somalii i Sudanu. Dla takiej korporacji jak Apple jest to duży problem, bo firma ma pracowników z tych krajów. Tim Cook dołączył w ten sposób do grona innych prezesów korporacji (np. Facebook), którzy publicznie krytykują decyzję Donalda Trumpa.

Kurs Apple zwyżkował w środę o ponad 6 proc. Na niewielkim plusie znalazły się natomiast walory Forda, który w styczniu sprzedał o 0,7 proc. mniej aut osobowych r/r, choć oczekiwano spadku o 2,8 proc.

W środę Rezerwa Federalna zdecydowała o pozostawieniu stóp procentowych na niezmienionym poziomie, podkreślając jednak, że widzi poprawę nastrojów wśród amerykańskich konsumentów i przedsiębiorców.

W reakcji na decyzję i komunikat Rezerwy Federalnej znacząco nie zmieniły się oczekiwania względem ścieżki podwyżek stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych w 2017 r. - rynek wciąż wycenia dwa ruchy w górę w tym roku.

Czwarty tydzień z rzędu odnotowano wzrost zapasów ropy w USA - tym razem o 6,5 mln baryłek, oczekiwano natomiast 3 mln. Po publikacji tych danych notowania ropy nie przerwały wzrostów.

Tagi: gospodarka, giełda, finanse, pap, dji, nasdaq, s&p500, usa, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-02-2017

VSWreszcie jest prezydent USA który jest za swoim normalnym narodem to LEWACTWO rzuca mu kłody pod nogi a ,, MUZUŁMANIE ,, to … Czytaj całość

03-02-2017

Apple won z mojego domuPedał z firmy, która sama miała różne procesy, poucza Prezydenta mocarstwa. Mam iPada, kupiłem z szacunku dla Jobsa, ale odkąd fotel prezesa objął ten … Czytaj całość

02-02-2017

realistaOdnoszę wrażenie, że jest to batalia w stylu: korporacje vs ludzie. Nie mam ochoty gloryfikować Trumpa itp itd, ale uderzył w interes korporacji - … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (24)