Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Łukasz Pałka
|

Wyniki Apple pociągnęły Wall Street w górę. Ważna decyzja Fed

24
Podziel się:

Sprawdź, jaki przebieg miała w środę sesja na nowojorskim parkiecie.

Wyniki Apple pociągnęły Wall Street w górę. Ważna decyzja Fed
(AP Photo/Richard Drew)

Środowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się lekkimi wzrostami najważniejszych indeksów.

Mocno poszedł w górę kurs Apple, który zaprezentował wyniki kwartalne lepsze od oczekiwań. Czwarty tydzień z rzędu odnotowano wzrost zapasów ropy w USA.

Indeks Dow Jones Industrial na zamknięciu wzrósł o 0,13 proc. do 19 890,32 pkt. S&P 500 zwyżkował o 0,03 proc. i wyniósł 2 279,55 pkt. Nasdaq Comp. zyskał 0,50 proc. do 5 642,65 pkt.

Amerykańską giełdę najmocniej w górę ciągnął w środę Apple. Zaprezentowane we wtorek po ostatnim dzwonku na Wall Street wyniki kwartalne spółki wyraźnie przebiły oczekiwania rynku.

W środę prezes spółki Tim Cook powiedział w wywiadzie, że Apple rozważa złożenie w sądzie pozwu przeciwko dekretowi Trumpa o ograniczeniu imigracji. Wcześniej zapowiedział to również w e-mailu do pracowników firmy. Chodzi o podpisany przez amerykańskiego prezydenta dekret dotyczący zakazu wjazdu na teren USA obywateli siedmiu muzułmańskich krajów: Iraku, Iranu, Syrii, Jemenu, Libii, Somalii i Sudanu. Dla takiej korporacji jak Apple jest to duży problem, bo firma ma pracowników z tych krajów. Tim Cook dołączył w ten sposób do grona innych prezesów korporacji (np. Facebook)
, którzy publicznie krytykują decyzję Donalda Trumpa.

Kurs Apple zwyżkował w środę o ponad 6 proc. Na niewielkim plusie znalazły się natomiast walory Forda, który w styczniu sprzedał o 0,7 proc. mniej aut osobowych r/r, choć oczekiwano spadku o 2,8 proc.

W środę Rezerwa Federalna zdecydowała o pozostawieniu stóp procentowych na niezmienionym poziomie, podkreślając jednak, że widzi poprawę nastrojów wśród amerykańskich konsumentów i przedsiębiorców.

W reakcji na decyzję i komunikat Rezerwy Federalnej znacząco nie zmieniły się oczekiwania względem ścieżki podwyżek stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych w 2017 r. - rynek wciąż wycenia dwa ruchy w górę w tym roku.

Czwarty tydzień z rzędu odnotowano wzrost zapasów ropy w USA - tym razem o 6,5 mln baryłek, oczekiwano natomiast 3 mln. Po publikacji tych danych notowania ropy nie przerwały wzrostów.

gospodarka
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(24)
Komin
5 lata temu
Trump to zboczeniec Kolumbowi do pięt nie dorasta
ss
5 lata temu
i widac jakie telefony sa uzywane w bombach terrystow
Jabol
5 lata temu
Fajnie wystarczy krytykować a pieniądze rosną i to jest właśnie głupota tej instytucji jaka jest giełda gdzie ludzie nabijani są butelkę przez wzrosty cen na rynku w wyniku tego ze taka firma niby rośnie w sile a nadchodzi dzień gdy pada w kilka minut.
Viola
5 lata temu
No juz nigdy nie kupie nic Apple. Koniec.
Ba
5 lata temu
Wstydze sie że mam Iphona. Od dzis tylko Samsung!
...
Następna strona