Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
transport
30.04.2015 11:00

Wyniki finansowe spółki Groclin. Zarząd odwołuje prognozy

Zobacz, jak zarząd tłumaczy tę niespodziewaną decyzję.

Podziel się
Dodaj komentarz
(vizafoto - Fotolia.com)

Zarząd Inter Groclin Auto, spółki związanej z branżą motoryzacyjną, odwołał prognozy wyników finansowych. Tłumaczy to opóźnieniami w realizacji projektów inwestycyjnych oraz spowolnienie rosyjskiej gospodarki, która jest jednym z ważnych odbiorców spółki.

Prognozy dotyczyły wyników na rok obrotowy 2014. Pierwsze zapowiedzi miały miejsce już 20 listopada 2013 roku, po czym zostały skorygowane 15 maja 2014 roku. Spółka miała w planach wypracowanie 30-32 mln zł EBITDA.

"Decyzja o odwołaniu skonsolidowanych prognoz wyników finansowych grupy kapitałowej Groclin S.A. jest następstwem następujących zdarzeń:

- znacznych przesunięć czasowych w realizacji projektów,

- przesunięć rozpoczęcia kilku projektów na lata następne,

- spowolnienie rosyjskiej gospodarki, a w konsekwencji osłabienie rynku motoryzacyjnego, które przełożyło się na zmniejszenie liczby zleceń,

- wyższe niż zakładano koszty transferu procesu produkcyjnego wiązek do zakładu w Grodzisku Wielkopolskim,

- nieplanowane koszty restrukturyzacji oraz podniesienia efektywności" - czytamy w komunikacie.

Zarząd wyraża nadzieję, iż wprowadzane zmiany w firmie, mające wpływ na zwiększenie konkurencyjności Groclin S.A. na rynku i tym samym zwiększenie sprzedaży, wpłyną pozytywnie na wyniki finansowe spółki w kolejnych latach.

Inwestorzy najnowsze informacje przyjęli jednoznacznie negatywnie. Kurs akcji spółki spadał przed godziną 11:00 ponad 5 procent. Papiery w trendzie spadkowym są już dłuższy czas.

Notowania akcji spółki Groclin na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy

15 maja ub.r. Inter Groclin Auto obniżył roczną prognozę EBITDA o 18 proc. do 30-32 mln zł z 39-45 mln zł wcześniej, w związku z kosztami jednorazowymi związanymi z transferem produkcji między fabrykami oraz z większymi kosztami realizowanego wzrostu sprzedaży. Podtrzymał wtedy prognozę przychodów na poziomie 450-500 mln zł.

Wyniki netto spółki Groclin na przestrzeni ostatnich 10 lat

Działalność Groclin Group skoncentrowana jest w trzech kluczowych obszarach. Pierwszy z nich to rozwiązania elektryczne, głównie produkcja wiązek elektrycznych do samochodów ciężarowych, maszyn budowlanych i autobusów. Drugi to siedzenia samochodowe oraz ich poszycia. Trzeci to rozwiązania elektryczne, w tym szafy sterownicze dla kolei.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: transport, logistyka, gcn, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz