Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wyniki Grupy Kęty. Zarząd zapowiada dobre drugie półrocze

0
Podziel się:

W pierwszej połowie 2015 roku eksport stanowił 43 proc. sprzedaży, podczas gdy w całym 2014 roku - 41,5 proc.

Dariusz Mańko, prezes Grupy Kęty
Dariusz Mańko, prezes Grupy Kęty (Grupa Kęty)

Grupa Kęty, po satysfakcjonującym pierwszym półroczu 2015 roku, powinna odnotować bardzo dobre wyniki w drugiej połowie roku, poinformowali członkowie zarządu spółki. Wyniki specjalizującej się w przetwórstwie aluminium firmy poprawiają się w większości segmentów działalności. Powoli rośnie także eksport.

- Na dzisiaj nie widzimy możliwości, zagrożeń ani sytuacji, która by nas pchnęła powyżej albo poniżej założeń budżetowych" - powiedział członek zarządu i dyrektor finansowy spółki Adam Piela podczas konferencji.

Jego zdaniem, zysk przed opodatkowaniem z wyłączeniem kosztów amortyzacji (EBITDA)
zatrzeci kwartał będzie podobny lub wyższy do osiągniętego rok wcześniej 103 mln zł. Dobra sytuacja jest w segmentach opakowań giętkich, systemów aluminiowych i opakowań giętkich.

- W segmencie wyrobów wyciskanych prognozujemy dobry trzeci kwartał. Dla tego segmentu zamówienia są. Wyzwaniem może być sytuacja makroekonomiczna, ale mamy to pod kontrolą, jesteśmy dużymi optymistami - powiedział prezes Dariusz Mańko.

Wzrostu w kolejnych kwartałach spółka spodziewa się także w segmentach systemów aluminiowych i opakowań giętkich, wskazał prezes.

W usługach budowlanych, po odnotowanym spadku przychodów spółka nastawiona jest na realizację podstawowych założeń. W segmencie akcesoriów budowlanych spodziewa się stabilizacji, dodał Mańko.

W pierwszej połowie 2015 roku eksport stanowił 43 proc. sprzedaży, podczas gdy w całym 2014 roku - 41,5 proc.

- Jeżeli sytuacja się utrzyma, to w całym roku odnotujemy 42-43 proc. udziału eksportu w przychodach - powiedział Piela.

W okresie I-II kw. 2015 roku spółka miała 92,69 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 83,41 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 971,07 mln zł w porównaniu z 857,30 mln zł rok wcześniej.

Grupa Kęty S.A. jest spółką dominującą grupy kapitałowej, która działa w pięciu obszarach biznesowych: produkcji profili aluminiowych, projektowania i produkcji systemów architektonicznych oraz zewnętrznych rolet aluminiowych, produkcji opakowań giętkich, usług budowlano-montażowych w zakresie fasad aluminiowych oraz produkcji akcesoriów do montażu okien i drzwi.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)