Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wyniki ZUE. Strata netto w pierwszym kwartale

0
Podziel się

Grupa ZUE miała 34,58 mln zł skonsolidowanych przychodów, 4,26 mln zł straty operacyjnej i 3,5 mln zł straty netto w pierwszym kwartale 2016 r.

Wyniki ZUE. Strata netto w pierwszym kwartale
(BARTOSZ KRUPA/EAST NEWS)
bEisQVph

Grupa ZUE miała 34,58 mln zł skonsolidowanych przychodów, 4,26 mln zł straty operacyjnej i 3,5 mln zł straty netto w pierwszym kwartale 2016 r., według wstępnych danych.

ZUE S.A. miała w tym okresie 27,74 mln zł przychodów, 3,63 mln zł straty operacyjnej i 2,76 mln zł straty netto.

"Na zaprezentowane powyżej wstępne wyniki finansowe za I kwartał 2016 roku najistotniejszy wpływ miały mniejsze przychody ze sprzedaży w stosunku do przychodów uzyskanych w I kwartale 2015 roku, co jest wynikiem w szczególności sygnalizowanego m.in. w rocznych sprawozdaniach z działalności za 2015 r. spowolnienia na rynku budowlanym infrastruktury kolejowej i miejskiej oraz późniejszego niż zakładano rozstrzygnięć przetargów publicznych. Dodatkowym czynnikiem, który miał wpływ na ww. wyniki jest polityka budżetowa spółki, która zakłada, że do momentu zweryfikowania budżetów nowych kontraktów przyjmuje się ich rentowność na zerowym poziomie. Realizacje pozyskanych w 2016 roku kontraktów rozpoczęły się w marcu i kwietniu bieżącego roku" - czytamy w komunikacie.

bEisQVpj

Jednocześnie spółka poinformowała, iż do kwietnia 2016 roku już zawarła kontrakty o łącznej wartości ok. 77 mln zł netto oraz złożyła najkorzystniejsze oferty w przetargach o wartości ok. 28 mln zł. Na dzień przekazania niniejszego raportu bieżącego spółka posiada portfel zamówień o wartości ok. 606 mln zł, podano również.

W pierwszym kwartale 2015 r. ZUE odnotowało 18 tys. zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej, a skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 65,41 mln zł. Zysk operacyjny wyniósł 0,46 mln zł.

Głównym przedmiotem działalności grupy kapitałowej ZUE jest projektowanie oraz realizacja, w formule generalnego wykonawstwa, kompleksowych usług budowy i modernizacji linii tramwajowych oraz kolejowych, wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r. W 2015 r. skonsolidowane przychody ZUE wyniosły 542 mln zł.

bEisQVpK
budownictwo
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)