Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wzrosty na Wall Street przed decyzją Fed

0
Podziel się:

Rekordowo w stosunku do prognoz spadł we wtorek indeks NY Empire State.

Wzrosty na Wall Street przed decyzją Fed
(Kentannenbaum/Dreamstime)
bELdouHp

Sesja na Wall Street zakończyła się wzrostami głównych indeksów. Rynek oczekuje czwartkowej decyzji Fed, jednakże wcześniej pozna on odczyt inflacji konsumenckiej, co z pewnością wpłynie na losy środowego handlu akcjami.

Wskaźnik Dow Jones poszedł w górę o 1,4 procent, S&P500 zyskał 1,28 procent, a Nasdaq Composite wspiął się o ponad procent.

We wtorek pojawiło się kilka odczytów makroekonomicznych z USA. Zarówno sprzedaż detaliczna, jak produkcja przemysłowa wypadła gorzej od oczekiwań. Sprzedaż urosła w sierpniu o 0,2 procent miesiąc do miesiąca, a produkcja przemysłowa skurczyła się o 0,4 procent.

bELdouHr

Notowania indeksów na Wall Street we wtorek

Rekordowo w stosunku do prognoz spadł we wtorek indeks NY Empire State obrazujący nastroje przedsiębiorców sektora produkcyjnego na terenie stanu Nowy Jork. Opublikowana wartość to -14,67, natomiast prognozy wskazywały na poziom -0,75.

Zdecydowanie najważniejszym wydarzeniem tego tygodnia jest publikacja czwartkowej decyzji amerykańskiego banku centralnego dotycząca stóp procentowych. Trudno oszacować, co się wydarzy, a inwestorzy są w tej kwestii podzieleni. Bardziej jednak można się skłaniać ku tezie, że stopy na razie pozostaną bez zmian. Posiedzenie na którym zostanie podjęta decyzja rozpoczyna się już w środę, zatem czynnik ten będzie w znaczący sposób oddziaływał na rynek również na dzień przed oficjalnym ogłoszeniem decyzji.

Ze względu na Fed, w środę szczególnie obserwowany będzie odczyt inflacji za sierpień z USA. Według prognoz rok do roku ceny urosły o 0,2 procent. Pomijając ceny żywności i energii, inflacja (bazowa) zgodnie z prognozami wyniesie 1,9 procent rok do roku. Celem wyznaczonym przez amerykański bank centralny jest inflacja na poziomie 2 procent.

bELdouHx

Dane o inflacji z pewnością weźmie pod uwagę Fed, dlatego w środę będą one miały duży wpływ nie tylko na start sesji na amerykańskiej giełdzie, ale także na nastroje panujące na starym kontynencie.

bELdouHS
giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)