Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

ZA Puławy liczą na dalszą poprawę wyników

0
Podziel się

Zakłady Azotowe Puławy liczą na dalszą poprawę wyników w kolejnych kwartałach, po lepszych danych za drugi kwartał roku obrotowego 2010/2011, wynika z wypowiedzi wiceprezesa spółki Andrzeja Kopcia, odpowiedzialnego za finanse Puław.

ZA Puławy liczą na dalszą poprawę wyników
(Sławomir Kłak/ZA Puławy)
bEhzmvVh

- _ Spodziewamy się dalszej poprawy wyników _ – powiedział Kopeć na prezentacji Puław.

W drugim kwartale roku obrotowego 2010/2011spółka osiągnęła zysk netto w wysokości 17,1 mln zł wobec 15 mln zł straty netto przed rokiem i 38,5 mln zł straty netto w poprzednim kwartale. Zysk operacyjny ukształtował się na poziomie 19,6 mln zł wobec 22 mln zł straty operacyjnej przed rokiem i 50 mln zł straty operacyjnej.

- _ Wzrost cen na produkty oferowane przez Puławy pozwolił na poprawę wyników w drugim kwartale pomimo, że produkcja nawozów w wymiarze nominalnym utrzymała się na poziomie roku poprzedniego _ – czytamy w komentarzu spółki. Według firmy, segment Agro (nawozy) wykazał wzrost przychodów r/r o ponad 35% do 357 mln zł przy wyraźnym wzroście sprzedaży eksportowej (34,8% 2010/2011 vs 15,3% 2009/2010). Zdaniem Puław, na poprawę koniunktury w branży nawozowej wpływ miał dynamiczny wzrost cen zbóż w kraju i na rynkach światowych oraz korzystna relacja ceny azotu do ceny pszenicy.

bEhzmvVj

ZAP zanotowały też pozytywne wyniki w segmencie Chemia (kaprolaktam, melamina i inne), w którym utrzymuje się korzystny trend cenowy. - _ Pomimo kłopotów z podażą melaminy (niższą o prawie 40% r/r) przychody wzrosły o prawie 11% do 263 mln zł przy utrzymaniu wysokiego poziomu eksportu na poziomie ponad 75% _ – czytamy w komentarzu. Równie korzystne tendencje popytowo-cenowe obserwuje się na rynku kaprolaktamu.

| |
| --- |

bEhzmvVK
giełda
wiadomości
gospodarka
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)