Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zarząd FER SA spodziewa się ceny 18-20 zł za akcję spółki

0
Podziel się:

Zgodnie z prospektem emisyjnym minimalna cena jednej akcji wynosi 16 zł

Zarząd poznańskiej spółki odzieżowej FER SA, spodziewa się, że cena akcji spółki w ofercie publicznej wyniesie 18-20 zł - poinformował we wtorek prezes zarządu spółki.

'Spodziewamy się, że cena akcji spółki w ofercie publicznej znajdzie się w przedziale od 18 do 20 zł' - powiedział podczas konferencji prasowej w Krakowie prezes Jarosław Bętkowski.

Zgodnie z prospektem emisyjnym minimalna cena jednej akcji wynosi 16 zł. Zapisy na 1,2 mln akcji serii C i D spółki FER SA będą przyjmowane od 29 czerwca do 4 lipca 2001 roku. Cena emisyjna zostanie opublikowana na dwa dni robocze przed rozpoczęciem subskrypcji.

Dla inwestorów instytucjonalnych zostanie zaoferowanych 850 tys. akcji, a dla indywidualnych - 350 tys. akcji.

Dodatkowo FER SA wyemituje 150 tys. akcji serii E w ramach oferty menedżerskiej, których cena emisyjna będzie równa nominalnej, czyli 2 zł.

Zarząd FER SA liczy, że w ofercie publicznej spółka pozyska zarówno poważnych inwestorów instytucjonalnych, jak i drobnych akcjonariuszy indywidualnych, do których skierowano specjalny program lojalnościowy m.in. karty rabatowe, pierwszeństwo wyboru ubrań z nowego katalogu, pierwszeństwo w wyprzedaży i zaproszenia na pokazy nowych kolekcji.

'Zależy nam na zakupie akcji spółki przez poważnych inwestorów finansowych, jak i na związaniu z nią drobnych akcjonariuszy' - podkreślił Bętkowski.

Wpływy z emisji akcji serii D zostaną w latach 2001-2002 przeznaczone na rozbudowę sieci sklepów (7,2 mln zł), kampanię marketingową (3,8 mln zł) oraz zwiększenie kapitału obrotowego (2,7 mln zł).

Spółka planuje, że do 2005 roku zakończy rozbudowę własnej sieci handlowej, która docelowo będzie liczyć 50 sklepów we wszystkich miastach mających ponad 100 tys. mieszkańców. Zamierza także podjąć ekspansję na rynki Europy Wschodniej i Zachodniej.

W 2000 roku FER SA uzyskała 1,8 mln zł zysku netto przy przychodach prawie 29 mln zł. W 2001 roku spółka zamierza osiągnąć 3,487 mln zł zysku netto przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 35 mln zł.

FER SA zajmuje się projektowaniem, dystrybucją i sprzedażą konfekcji damskiej. Poza sprzedażą własnych kolekcji firma prowadzi usługi przerobu uszlachetniającego na rzecz kontrahentów zagranicznych.

Obecnie głównymi akcjonariuszami FER SA jest prezes Bętkowski, posiadający akcje dające 55,2 proc. głosów na WZA spółki oraz członkowie niemieckiej rodziny Feldhues z 44,8 proc. głosów.

Po emisji udziały głównych akcjonariuszy spadną odpowiednio do 36,2 proc. i 34,6 proc. głosów na WZA spółki.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)