Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zaskakujące dane z gospodarki i nowy rekord na Wall Street

0
Podziel się:

Pierwsza majowa sesja na amerykańskich giełdach upłynęła pod znakiem wzrostów cen akcji.

Zaskakujące dane z gospodarki i nowy rekord na Wall Street
(Xinhua/Photoshot /REPORTER)
bEDjFzNh

*Pierwsza majowa sesja na amerykańskich giełdach upłynęła pod znakiem wzrostów cen akcji. Inwestorów do ich kupowania zachęciły zaskakująco dobre dane dotyczące przemysłu. Dzięki temu indeks blue chipów znalazł się na najwyższym poziomie od grudnia 2007 roku. *

Po neutralnym początku sesji, ostatecznie wszystkie najważniejsze indeksy notowania zakończyły nad kreską. Tym razem najsłabszy w tym gronie okazał się technologiczny Nasdaq, a tytuł lidera przypadł indeksowi szerokiego rynku S&P500.

Zobacz przebieg dzisiejszej sesji na Wall Street Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bEDjFzNj

Paliwem dla wzrostów cen akcji okazał się znakomity odczyt indeksu obrazującego aktywność gospodarczą w amerykańskim przemyśle (ISM Manufacturing PMI). O 16-tej (polskiego czasu) okazało się, że kwietniowa wartość wskaźnika wyniosła 54,8 punktu. Dane były zatem lepsze nie tylko od średniej oczekiwań analityków (53 pkt), ale również wyraźnie wyższe od odczytu z ubiegłego miesiąca (53,4 pkt).

Właśnie mniej więcej dwa kwadranse po otwarciu notowań, czyli w okolicach terminu publikacji tych danych, giełdowe wskaźniki wyznaczyły swoje dzienne minima. Przez dwie kolejne godziny na amerykańskich giełdach wyraźnie przeważali kupujący akcje. Choć w drugiej połowie sesji osłabli oni z sił, to wcześniejsze wzrosty wystarczyły, aby indeks szerokiego rynku (S&P500) powrócił nad psychologiczny poziom 1400 punktów, a indeks blue chipów (DJIA) znalazł się najwyżej od grudnia 2007 roku.

Z wiadomości z największych spółek warto odnotować wyniki, którymi pochwalił się Pfizer. Największy na świecie producent leków w pierwszym kwartale 2012 roku zarobił 58 centów na akcję. To lepiej niż oczekiwali analitycy, których średnia prognoz wynosiła 56 centów zysku na akcję. Nieco rozczarowały natomiast przychody spółki, a jej papiery zostały nieznacznie przecenione.

Zdecydowanie większa wyprzedaż spotkała Avon. Akcje kosmetycznej spółki zanurkowały dziś o około 8 procent. Reakcja inwestorów była naturalna, bowiem Avon zamiast oczekiwanego przez analityków zysku na poziomie 28 centów na akcję, w ostatnim kwartale w przeliczeniu na jeden walor zarobił jedynie 6 centów.

bEDjFzNp

Sam porównuj na wykresach notowania spółek i indeksów Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bEDjFzNK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)