Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zelmer liczy na dwucyfrową dynamikę wzrostu przychodów

0
Podziel się

Zelmer chciałby utrzymać dwucyfrową dynamikę wzrostu przychodów do końca roku - poinformował Janusz Płocica, prezes spółki.

Zelmer liczy na dwucyfrową dynamikę wzrostu przychodów
(Monkeybusinessimages/Dreamstime)
bEiVdQgR

*Zelmer chciałby utrzymać dwucyfrową dynamikę wzrostu przychodów do końca roku - poinformował Janusz Płocica, prezes spółki. *

_ Chcielibyśmy utrzymać dwucyfrową dynamikę wzrostu przychodów do końca roku, ale o tym zadecydują trzeci i czwarty kwartał. Widzimy, że jest popyt na rynkach, ale pewne wyzwania i ryzyka, z którymi musimy sobie poradzić, są przed nami _ - powiedział prezes.

W drugim kwartale dynamika sprzedaży wyniosła 17,9 proc. rdr.

bEiVdQgT

Na pytanie, czy na poziomie netto można spodziewać się zdarzeń jednorazowych w drugim półroczu, Magdalena Bartoś, członek zarządu spółki, odpowiedziała: _ Można spodziewać się takich czynników. Będą to m.in. koszty związane z relokacją, które w III kw. powinny wynieść ok. 1,5 mln zł. Zaksięgujemy również koszty jednorazowe związane z dostosowaniem fabryki, poniesione w lipcu i sierpniu. Możliwe, że wystąpią jeszcze inne zdarzenia, które na razie są trudne do przewidzenia _.

Prezes Zelmera dodał, że ze względu na sezonowość branży, zysk trzeciego kwartału powinien być wyższy niż drugiego kwartału.

Spółka spodziewa się też nieco wyższej marży brutto w trzecim kwartale niż w drugim, ale rok do roku poziom marży się nie zmieni lub nawet nieco spadnie.

_ Jeśli chodzi o marżę brutto, trudno nam wyrokować. Mamy kilka inicjatyw, które mają tę marżę poprawić tak, by była ona wyższa niż w drugim kwartale _ - powiedziała Bartoś.

bEiVdQgZ

W drugim kwartale tego roku marża brutto ze sprzedaży wynosiła 23,5 proc., w stosunku do 27,5 proc. w analogicznym okresie 2010 roku, a w trzecim kwartale 2010 r. była na poziomie 26,7 proc.

Przedstawiciele spółki dodali, że gra o marżę toczy się głównie na rynku polskim, gdzie ma obecnie miejsce ostra walka konkurencyjna.

_ Poza tym wpływ na marżę brutto w II kwartale miał wzrost cen surowców oraz proces relokacji naszego biznesu, związany z uruchomieniem nowej fabryki _ - dodała Bartoś.

W II kwartale 2011 r. Zelmer zanotował zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej na poziomie 19,7 mln zł wobec 2,7 mln zł rok wcześniej. Na poziomie wyniku operacyjnego spółka poniosła w tym okresie stratę 5,7 mln zł wobec 6,4 mln zł zysku operacyjnego rok wcześniej. Przychody wzrosły w II kwartale rdr do 124,5 mln zł ze 105,9 mln zł.

bEiVdQhu
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)