Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zmiany w indeksach giełdowych. Korekta składu sWIG80

0
Podziel się:

Zobacz, jakie spółki wypadną z grona giełdowych "maluchów".

Zmiany w indeksach giełdowych. Korekta składu sWIG80
(Tomasz Brankiewicz/Money.pl)

Do indeksu sWIG80 trafią akcje Idea Banku i Ursusa. Opuszczą go m.in. papiery Dudy. Do roszad dojdzie po zakończeniu piątkowej sesji. Zmiany wynikają z kwartalnej korekty składów indeksów przeprowadzanych przez GPW.

Zgodnie z uchwałami zarządu giełdy, po sesji w dniu 19 czerwca zostanie przeprowadzona korekta kwartalna portfeli indeksów WIG20, WIG20TR, mWIG40, sWIG80, WIG30 oraz WIG30TR.

Składy portfeli indeksów WIG20, WIG20TR, mWIG40, WIG30 oraz WIG30TR pozostaną bez zmian. Ograniczone zostaną za to udziały spółek Pekao, PKO BP i PZU w indeksie WIG30. Po redukcji będą miały wszystkie po 10 procent.

Do istotnych przetasowań dojdzie w ramach indeksu sWIG80. Opuści go m.in. producent wędlin Duda. Wraz z nim wypadną akcje:Agrotonu, IF SA, MSX Rsources, Radpol i Zamet.

Tegoroczne notowania indeksu sWIG80

Z awansu mogą cieszyć się posiadacze akcji Idea Banku i Ursusa. Wejście w skład najważniejszych indeksów skutkuje wzrostem zainteresowania ze strony szerszego grona inwestorów, co przekłada się m.in. na zwiększoną płynność obrotu papierami.

Do sWIG80 wejdą także: Herkules, Mercor, PCC Rokita i Torpol.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)