Notowania

swig80
19.06.2015 14:51

Zmiany w indeksach giełdowych. Korekta składu sWIG80

Zobacz, jakie spółki wypadną z grona giełdowych "maluchów".

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tomasz Brankiewicz/Money.pl)

Do indeksu sWIG80 trafią akcje Idea Banku i Ursusa. Opuszczą go m.in. papiery Dudy. Do roszad dojdzie po zakończeniu piątkowej sesji. Zmiany wynikają z kwartalnej korekty składów indeksów przeprowadzanych przez GPW.

Zgodnie z uchwałami zarządu giełdy, po sesji w dniu 19 czerwca zostanie przeprowadzona korekta kwartalna portfeli indeksów WIG20, WIG20TR, mWIG40, sWIG80, WIG30 oraz WIG30TR.

Składy portfeli indeksów WIG20, WIG20TR, mWIG40, WIG30 oraz WIG30TR pozostaną bez zmian. Ograniczone zostaną za to udziały spółek Pekao, PKO BP i PZU w indeksie WIG30. Po redukcji będą miały wszystkie po 10 procent.

Do istotnych przetasowań dojdzie w ramach indeksu sWIG80. Opuści go m.in. producent wędlin Duda. Wraz z nim wypadną akcje:Agrotonu, IF SA, MSX Rsources, Radpol i Zamet.

Tegoroczne notowania indeksu sWIG80

Z awansu mogą cieszyć się posiadacze akcji Idea Banku i Ursusa. Wejście w skład najważniejszych indeksów skutkuje wzrostem zainteresowania ze strony szerszego grona inwestorów, co przekłada się m.in. na zwiększoną płynność obrotu papierami.

Do sWIG80 wejdą także: Herkules, Mercor, PCC Rokita i Torpol.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: swig80, hrs, agt, tor, mcr, rdl, pko, peo, urs, dud, pzu, gpw, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz