Notowania

sesja na wall street
01.07.2013 23:38

Znakomity start i słaba końcówka na Wall Street

Sesja na Wall Street, pierwsza w trzecim kwartale 2013 roku, przyniosła po początkowej hossie tylko lekkie wzrosty dzięki lepszym od oczekiwań danym z otoczenia makroekonomicznego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua/eyevine/EAST NEWS)

Sesja na Wall Street, pierwsza w trzecim kwartale 2013 roku, przyniosła po początkowej hossie tylko lekkie wzrosty dzięki lepszym od oczekiwań danym z otoczenia makroekonomicznego.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial wzrósł o 0,44 procent. Indeks S&P500 zyskał 0,54 procent. Najlepiej wypadł technologiczny Nasdaq, który poszedł w górę o 0,92 procent.

Indeks S&P500 zyskał w pierwszej połowie 2013 roku 13 procent. Był to najlepszy wynik od 1998 roku, kiedy to pierwszych sześciu miesiącach roku indeks zyskał 17 procent.

Zobacz przebieg poniedziałkowej sesji na Wall Street Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

S&P 500 jest jednak 3,8 procent poniżej swoich historycznych maksimów z 21 maja. Inwestorzy sprzedawali ostatnio akcje na fali obaw o przyszłość polityki monetarnej w USA, po tym jak prezes Fed Ben Bernanke poinformował o planach ograniczenia przez amerykański bank centralny tempa skupu obligacji w dalszej części tego roku oraz zakończeniu programu skupu około połowy 2014 roku.

- _ Amerykański rynek jest w ostatnim czasie bardzo odporny na złe wiadomości. Rynek był bardzo silny w pierwszej połowie roku i sadzę, że istnieje potencjał na dalsze wzrosty i odrobienie strat wywołanych wypowiedzią Bena Bernanke _ - ocenił Tom Walker, główny analityk Martin Curie Investment Management.

- _ Historia jest raczej po naszej stronie - kiedy mieliśmy dobre pierwsze półrocze, to drugie pół roku z reguły starało się w jakimś stopniu podążać tym śladem, chociaż to może być trudny rok, ponieważ każdy stara się przewidzieć, co może zrobić Fed _ - powiedział Art Cashin, dyrektor operacji rynkowych z UBS Financial Services.

Z ważnych danych z gospodarki warto odnotować dwa odczyty. Wskaźnik aktywności w przemyśle amerykańskim wzrósł w czerwcu do 50,9 pkt. z 49,0 pkt. w poprzednim miesiącu - podał Instytut Zarządzania Podażą (ISM). Analitycy spodziewali się indeksu na poziomie 50,5 punktu.

Indeks PMI, określający koniunkturę w amerykańskim sektorze przemysłowym, przygotowywany przez Markit Economics, wyniósł w czerwcu 51,9 pkt. wobec 52,2 pkt miesiąc wcześniej - podano w końcowym wyliczeniu. Analitycy oczekiwali wskaźnika na poziomie 52,4 punktu.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: sesja na wall street, wall street, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, komentarze giełdowe, pap, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz