Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Znana cena emisyjna akcji Famed Żywiec

0
Podziel się:

Famed Żywiec ustalił cenę emisyjną akcji serii D, które są przedmiotem oferty publicznej, na 12 zł, czyli w dolnej granicy widełek cenowych, które wynosiły 12-22 zł.

Znana cena emisyjna akcji Famed Żywiec
(EPA/PAP)

Spółka już wcześniej poszerzyła widełki ceny emisyjnej do 12-22 zł za akcję, które przed tą zmianą wynosiły 18-22 zł za akcję.

Zapisy dla inwestorów indywidualnych właśnie w środę się zakończyły.

Spółka informowała po obniżeniu dolnej wartości widełek cenowych, że nie zmienia celów emisyjnych, ale zakładała, że pozyska z emisji do 115,5 mln zł.

Teraz, jeśli wszystkie akcje z puli 5,25 mln papierów zostaną objęte, to firma może liczyć na zaledwie 63 mln zł.

W 2006 roku Famed miał 97 mln zł przychodów ze sprzedaży i 4,6 mln zł zysku netto. W pierwszym półroczu 2007 roku spółka wypracowała przychody ze sprzedaży na poziomie 40,3 mln zł i zysk netto ponad 6 mln zł.

Famed Żywiec jest największym polskim producentem wyrobów medycznych i jedyną firmą produkującą kompleksowe wyposażenie dla zakładów opieki zdrowotnej.

Około połowa produkcji przeznaczona jest na eksport, łącznie do 110 krajów na całym świecie.

Spółka posiada w ofercie ponad 300 własnych produktów i jest jedynym ze znanych producentów światowych oferującym kompleksowe wyposażenie szpitali. Oferta obejmuje m.in. stoły i lampy operacyjne, łóżka szpitalne, fotele laryngologiczne i ginekologiczne.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)