Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

ZUE ma umowę na przebudowę trasy tramwajowej w Bydgoszczy za 65 mln zł

0
Podziel się

ZUE podpisało z Zarządem Dróg  Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy umowę na wykonanie robót dla zadania pn. "Przebudowę infrastruktury transportu szynowego w ciągu ul. Wojska Polskiego od pętli Magnuszewska do węzła komunikacyjnego Wojska Polskiego, Szpitalna, Szarych Szeregów, Bełzy" w Bydgoszczy, podała spółka. Wartość umowy wynosi 52,8 mln zł netto (65 mln zł brutto). Termin realizacji zadania to październik 2019 roku.

ZUE ma umowę na przebudowę trasy tramwajowej w Bydgoszczy za 65 mln zł
bEhTWlbF

"Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na przebudowie infrastruktury transportu szynowego w ciągu ul. Wojska Polskiego od pętli Magnuszewska do węzła komunikacyjnego Wojska Polskiego, Szpitalna, Szarych Szeregów, Bełzy w Bydgoszczy. Umowa obejmuje przebudowę torowiska tramwajowego wraz z infrastrukturą przystankową, przebudowę układu drogowego oraz ulic przyległych, przejazdów i przejść przez torowisko, przebudowę sieci trakcyjnej, sterowania i ogrzewania zwrotnic, budowę systemu odwodnienia układu torowego, przebudowę i zabezpieczenie istniejących sieci uzbrojenia terenu będących w kolizji z przebudowywanym układem torowym, rozbudowę systemu informacji pasażerskiej, budowę tablic informacji pasażerskiej, przebudowę sieci telekomunikacyjnej, ciepłowniczej i gazowej oraz rozbudowę sygnalizacji świetlnej i wycinkę drzew kolidujących z inwestycją" - czytamy w komunikacie.

Celem projektu jest poprawa komfortu obsługi pasażerów transportu publicznego, w tym pasażerów z ograniczeniami ruchowymi oraz pasażerów niedowidzących i niedosłyszących, ułatwienie dostępu do transportu publicznego oraz poprawa bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu lokalnego, podano również.

Inwestycja ta realizowana będzie jako drugie zadanie unijnego projektu budowy trasy tramwajowej wzdłuż ul. Kujawskiej na odcinku od ronda Kujawskiego do ronda Bernardyńskiego w Bydgoszczy.

bEhTWlbH

"Bardzo cieszymy się z pozyskania nowego kontraktu w segmencie infrastruktury miejskiej, tym razem na przebudowę trasy tramwajowej w Bydgoszczy. Obserwujemy obecnie wzmożoną aktywność miast w ogłaszaniu i rozstrzyganiu przetargów z zakresu budownictwa infrastruktury miejskiej. Ten trend będzie się utrzymywał w kolejnych kwartałach. Uczestniczymy aktywnie w tych przetargach, gdyż rynek infrastruktury miejskiej jest dla nas tak samo istotnym rynkiem jak rynek kolejowy. Obecnie w tym segmencie realizujemy 4 projekty, czekamy na rozstrzygnięcia kolejnych przetargów, w których złożyliśmy najlepsze oferty. Całościowy portfel zamówień Grupy ZUE opiewa na ok. 2,3 mld zł" - powiedział prezes ZUE Wiesław Nowak, cytowany w komunikacie.

Głównym przedmiotem działalności grupy kapitałowej ZUE jest projektowanie oraz realizacja, w formule generalnego wykonawstwa, kompleksowych usług budowy i modernizacji linii tramwajowych oraz kolejowych, wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r. W 2017 r. miała 465 mln zł skonsolidowanych przychodów.

bEhTWlci
budownictwo
nieruchomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)