Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pgnig
19.12.2012 13:10

Zwolnienia w PGNiG. Odejdzie 1000 pracowników

W południe PGNiG opublikowało krótkoterminową strategię budowania wartości do 2014 roku. Strategia zawiera 19 inicjatyw podzielonych na trzy obszary biznesowe: upstream, rynek i model biznesowy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)

Chęć skorzystania z programu dobrowolnych odejść z PGNiG zgłosiło około 1000 pracowników - poinformowało PGNiG w prezentacji na konferencji prasowej.

W sierpniu w PGNiG ogłoszono program dobrowolnych odejść. W okresie jego obowiązywania od 10 września do 31 października chęć skorzystania z PDO zgłosiło około 1000 pracowników, co stanowi 11 proc. zatrudnienia w PGNiG.

W prezentacji poinformowano również, że dotychczas reorganizacja PGNiG objęła centralę oraz oddziały spółki. Zmiany polegały na spłaszczeniu struktury organizacyjnej poprzez zlikwidowanie biur w departamentach, znacznej redukcji stanowisk kadry zarządzającej oraz połączeniu działów o podobnych kompetencjach i zlikwidowaniu stanowisk o zbliżonych zakresach obowiązków.

W wyniku redukcji zatrudnienie na stanowiskach kierowniczych zmniejszyło się o 298 osób (przed zmianą 677 osób).

Docelowo liczba spółek w grupie PGNiG ma spaść do 14

Docelowo liczba spółek w grupie kapitałowej PGNiG ma spaść do 14 z 50 - poinformowała na konferencji prasowej prezes PGNiG Grażyna Piotrowska-Oliwa.

W ramach restrukturyzacji PGNiG ma połączyć się z PGNiG Energia. PGNiG Energia jest spółką w 100 proc. zależną od PGNiG. Rozpoczęto także przygotowania do przeprowadzenia procesów IPO PGNiG Poszukiwania, PGNiG Technologie oraz sprzedaży spółek Geovita, ITG i Nysa Gaz.

_ - Działania w najbliższej perspektywie pozwolą na reorganizację działalności i pozostawienie w grupie kapitałowej pełnej własności 20 proc. obecnie funkcjonujących spółek _ - napisano w prezentacji na konferencję prasową.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: pgnig, giełda, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz