Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wojciech Jasiński wraca do PKN Orlen. Były prezes został szefem rady nadzorczej

Nadzór nad zarządem PKN Orlen będzie sprawował były prezes tej spółki. Wojciech Jasiński został wybrany na szefa rady nadzorczej. Na to stanowisko zgłosili go przedstawiciele skarbu państwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Wojciech Jasiński był prezesem Orlenu, a teraz pokieruje radą nadzorczą spółki. (Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)

W czwartek 5 marca odbyło się nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki PKN Orlen. Jego celem było ustalenie liczby członków rady nadzorczej oraz zmiany w składzie tego organu. Z jeszcze nieoficjalnych informacji wynika, że do paliwowego koncernu wraca Wojciech Jasiński.

"Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie (NWZ) akcjonariuszy PKN Orlen wybrało w czwartek na przewodniczącego rady nadzorczej Wojciecha Jasińskiego, prezesa tej spółki w latach 2015-18. Jego kandydaturę zgłosił Skarb Państwa" - informuje PAP.

Jasiński pokieruje 10-osobowym składem rady, a więc organu kontrolnego wobec zarządu spółki. Były prezes zastąpił na stanowisku szefa rady nadzorczej Izabelę Felczak-Poturnicką, która wcześniej zrezygnowała z funkcji.

Formuła 1. Daniel Obajtek zdradza plan Orlenu. "Rok inwestycji nie byłby opłacalny"

Wojciech Jasiński jest blisko związany z partią rządzącą. Był m.in. ministrem skarbu za rządów PiS. Przypomnijmy, że trafił na fotel prezesa Orlenu praktycznie prosto z sejmu, z ław poselskich.

Przyjaciel Jarosława Kaczyńskiego z Orlenem pożegnał się w 2018 roku. Jednym z powodów - jak donosiły media - miało być zaangażowanie w budowę elektrowni atomowej.

Innym, duża w Orlenie liczba emigrantów z resortu skarbu (Jasiński kierował nim za poprzednich rządów PiS), a także pomysł rozbudowy sieci stacji Orlenu o placówki handlowe - by obejść wprowadzony dzięki poparciu PiS zakaz handlu w niedziele.

Miejsce odwołanego Wojciecha Jasińskiego zajął Daniel Obajtek, który na tym stanowisku jest do dzisiaj. A teraz były prezes będzie nadzorował obecnego szefa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: pkn, orlen, wojciech jasiński, rada nadzorcza, wiadomości, giełda, kadry
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-03-2020

MDCzy gdy odchodził ze stanowiska, to dostał odprawę? Jeśli tak, to niech odda skoro wrócił.

05-03-2020

jedno mówią drugie robiąw ramach PISowskej walki z komuną wraca Jasiński. Czekamy na wielki powrót sędziego Kryże

05-03-2020

nic nowegoKolejny w kolejce do okradania podatnika.

Rozwiń komentarze (75)