Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Wojciech Jasiński wraca do PKN Orlen. Były prezes został szefem rady nadzorczej

75
Podziel się

Nadzór nad zarządem PKN Orlen będzie sprawował były prezes tej spółki. Wojciech Jasiński został wybrany na szefa rady nadzorczej. Na to stanowisko zgłosili go przedstawiciele skarbu państwa.

Wojciech Jasiński był prezesem Orlenu, a teraz pokieruje radą nadzorczą spółki.
Wojciech Jasiński był prezesem Orlenu, a teraz pokieruje radą nadzorczą spółki. (East News, ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)
bDyOouxx

W czwartek 5 marca odbyło się nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki PKN Orlen. Jego celem było ustalenie liczby członków rady nadzorczej oraz zmiany w składzie tego organu. Z jeszcze nieoficjalnych informacji wynika, że do paliwowego koncernu wraca Wojciech Jasiński.

"Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie (NWZ) akcjonariuszy PKN Orlen wybrało w czwartek na przewodniczącego rady nadzorczej Wojciecha Jasińskiego, prezesa tej spółki w latach 2015-18. Jego kandydaturę zgłosił Skarb Państwa" - informuje PAP.

bDyOouxz

Jasiński pokieruje 10-osobowym składem rady, a więc organu kontrolnego wobec zarządu spółki. Były prezes zastąpił na stanowisku szefa rady nadzorczej Izabelę Felczak-Poturnicką, która wcześniej zrezygnowała z funkcji.

Zobacz także: Formuła 1. Daniel Obajtek zdradza plan Orlenu. "Rok inwestycji nie byłby opłacalny"

Wojciech Jasiński jest blisko związany z partią rządzącą. Był m.in. ministrem skarbu za rządów PiS. Przypomnijmy, że trafił na fotel prezesa Orlenu praktycznie prosto z sejmu, z ław poselskich.

bDyOouxF

Przyjaciel Jarosława Kaczyńskiego z Orlenem pożegnał się w 2018 roku. Jednym z powodów - jak donosiły media - miało być zaangażowanie w budowę elektrowni atomowej.

Innym, duża w Orlenie liczba emigrantów z resortu skarbu (Jasiński kierował nim za poprzednich rządów PiS), a także pomysł rozbudowy sieci stacji Orlenu o placówki handlowe - by obejść wprowadzony dzięki poparciu PiS zakaz handlu w niedziele.

Miejsce odwołanego Wojciecha Jasińskiego zajął Daniel Obajtek, który na tym stanowisku jest do dzisiaj. A teraz były prezes będzie nadzorował obecnego szefa.

bDyOouxG

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDyOouya
KOMENTARZE
(75)
MD
11 miesięcy temu
Czy gdy odchodził ze stanowiska, to dostał odprawę? Jeśli tak, to niech odda skoro wrócił.
jedno mówią d...
11 miesięcy temu
w ramach PISowskej walki z komuną wraca Jasiński. Czekamy na wielki powrót sędziego Kryże
nic nowego
11 miesięcy temu
Kolejny w kolejce do okradania podatnika.
bDyOouyb
wujek Władek
11 miesięcy temu
Ten gość się pięknie modli na miesięcznicach smoleńskich
ewka
11 miesięcy temu
A odprawę oddał ??????????????
...
Następna strona