Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zbigniew Jagiełło zostaje prezesem PKO BP. Rada nadzorcza wybrała

Rada nadzorcza PKO Banku Polskiego powołała zarząd na kolejną kadencję, rozpoczynającą się 3 lipca. Największym polskim bankiem nadal kierować będzie Zbigniew Jagiełło. Prezesem jest już od prawie 11 lat.

Podziel się
Dodaj komentarz
(NurPhoto via Getty Images)
Zbigniew Jagiełło nadal będzie kierował bankiem PKO BP. Rada nadzorcza właśnie powołała go na kolejną kadencję

Rada nadzorcza powołała na stanowisko prezesa Zbigniewa Jagiełłę, który kieruje PKO BP nieprzerwanie od prawie 11 lat.

Ponadto na nową kadencję powołanych zostało aż 8 wiceprezesów. Wśród nich znajdziemy Rafała Antczaka, Rafała Kozłowskiego, Maksa Kraczkowskiego, Mieczysława Króla, Adama Marciniaka, Piotra Mazura, Jakuba Papierskiego oraz Jana Emeryka Rościszewskiego.

"Zgodnie z podjętymi uchwałami wyżej wymienione osoby zostały powołane na wskazane stanowiska w zarządzie banku, na kolejną wspólną kadencję zarządu banku, rozpoczynającą się z dniem 3 lipca 2020 r." - czytamy w komunikacie banku.

Obejrzyj: Zbigniew Jagiełło: Kredyty złotówkowe ze zmienną stopą to trzy razy większe ryzyko niż frankowe

Zbigniew Jagiełło jest prezesem PKO BP od października 2009 roku, powołany na kolejne kadencje w 2011, 2014 i 2017 roku. Wcześniej przez blisko 9 lat pełnił funkcję prezesa Pioneer Pekao TFI.

Jagiełło jest również jedynym prezesem znaczącej spółki Skarbu Państwa, który nie został zdymisjonowany w okresie tzw. dobrej zmiany.

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Aktywa razem banku wyniosły 348,04 mld zł na koniec 2019 r. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo, zbigniew jagiełło, pko bp
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-05-2020

BogdanPan Jagiełło znakomicie sobie radził przez te wszystkie lata, także nie ma sensu zmieniać prezesa skoro mamy najlepszego kandydata już na tym … Czytaj całość

28-05-2020

wiem co wiemTo człowiek z wizją plus dba o Klientów więc nie hejtujcie nie ma sensu, nie jest wybrany bo popiera PIS czy PO tylko ma głowę na karku i nie kłamie … Czytaj całość

29-05-2020

StarsMożna gratulować. Nie tylko prezesowi ale też bankowi. Ten wybór to kontynuacja bardzo dobrej polityki banku i świetnych inwestycji. PKO ma szansę … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (24)