Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Zbigniew Jagiełło zostaje prezesem PKO BP. Rada nadzorcza wybrała

24
Podziel się

Rada nadzorcza PKO Banku Polskiego powołała zarząd na kolejną kadencję, rozpoczynającą się 3 lipca. Największym polskim bankiem nadal kierować będzie Zbigniew Jagiełło. Prezesem jest już od prawie 11 lat.

Zbigniew Jagiełło nadal będzie kierował bankiem PKO BP. Rada nadzorcza właśnie powołała go na kolejną kadencję
Zbigniew Jagiełło nadal będzie kierował bankiem PKO BP. Rada nadzorcza właśnie powołała go na kolejną kadencję (NurPhoto via Getty Images)
bErLTmlN

Rada nadzorcza powołała na stanowisko prezesa Zbigniewa Jagiełłę, który kieruje PKO BP nieprzerwanie od prawie 11 lat.

Ponadto na nową kadencję powołanych zostało aż 8 wiceprezesów. Wśród nich znajdziemy Rafała Antczaka, Rafała Kozłowskiego, Maksa Kraczkowskiego, Mieczysława Króla, Adama Marciniaka, Piotra Mazura, Jakuba Papierskiego oraz Jana Emeryka Rościszewskiego.

"Zgodnie z podjętymi uchwałami wyżej wymienione osoby zostały powołane na wskazane stanowiska w zarządzie banku, na kolejną wspólną kadencję zarządu banku, rozpoczynającą się z dniem 3 lipca 2020 r." - czytamy w komunikacie banku.

bErLTmlP
Zobacz także: Obejrzyj: Zbigniew Jagiełło: Kredyty złotówkowe ze zmienną stopą to trzy razy większe ryzyko niż frankowe

Zbigniew Jagiełło jest prezesem PKO BP od października 2009 roku, powołany na kolejne kadencje w 2011, 2014 i 2017 roku. Wcześniej przez blisko 9 lat pełnił funkcję prezesa Pioneer Pekao TFI.

Jagiełło jest również jedynym prezesem znaczącej spółki Skarbu Państwa, który nie został zdymisjonowany w okresie tzw. dobrej zmiany.

bErLTmlV

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Aktywa razem banku wyniosły 348,04 mld zł na koniec 2019 r. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErLTmmq
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(24)
Stars
rok temu
Można gratulować. Nie tylko prezesowi ale też bankowi. Ten wybór to kontynuacja bardzo dobrej polityki banku i świetnych inwestycji. PKO ma szansę jeszcze się umocnić na pozycji lidera polskiej bankowości.
wiem co wiem
rok temu
To człowiek z wizją plus dba o Klientów więc nie hejtujcie nie ma sensu, nie jest wybrany bo popiera PIS czy PO tylko ma głowę na karku i nie kłamie tak jak Pinokio. A że to korporacja pod butem państwa to łatwo nie ma.
sokrate
rok temu
wartość akcji na giełdzie jest lustrem kondycji finansowej danej firmy, a tu lichutko kolos na glinianych nogach jak radziecka rosja
bErLTmmr
Bardzo ...
rok temu
Szkoda tylko, że pracownicy też ciężko harują na ten sukces a nie widzieli podwyżki płacy kilkanaście dobrych lat
zax
rok temu
patrz pan co za przypadek... co do treści tej noty - bank nie ma żadnych swoich pieniędzy. ma pieniądze klientów. od czasu pojawienia się złodziei z PIC-u u władzy, okrada akcjonariuszy z dywidendy. stąd ten "majątek", a resztę pompuje do budżetu, że reszta pic-owców też się nażarła
...
Następna strona