Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ANA
|

Złoto najdroższe od lutego. Cena dotarła do ważnego poziomu

7
Podziel się

Cena złota dotarła do okolic 1763 dolarów za uncję. To najwyższy poziom od końca lutego. Jeśli poziom ten zostanie przebity, to cena kruszcu może szybko powrócić ponad 1800 dolarów za uncję. W kolejnych miesiącach wsparciem dla notowań złota może być inflacja.

Złoto najdroższe od lutego. Cena dotarła do ważnego poziomu
Surowce. Złoto najdroższe od lutego. (Adobe Stock)
bDZgmuzp

Skąd ten wzrost? Dolar się osłabia, a rentowności amerykańskich obligacji nieco spadają, co pozytywnie przekłada się na notowania złota.

Na razie optymizm inwestorów na rynku złota jest ostrożny. Apety na ryzyka, jaki pojawił się ostatnio na globalnych rynkach sprzyja raczej bardziej ryzykownym aktywom. Złoto jest natomiast uważane za "bezpieczną przystań”, czyli aktywo, które zyskuje w czasach niepewności.

bDZgmuzr

- Niemniej w dłuższej, kilkumiesięcznej perspektywie, ogromne programy stymulacyjne i presja inflacyjna będą stwarzały solidne wsparcie dla notowań złota – ocenia Dorota Sierakowska, analityk surowcowy, DM BOŚ.

Zobacz także: Wyjazd na majówkę? Zapomnij. Minister komentuje

Dodaje, że okolice, do których dotarły notowania są ważnym technicznym oporem. Na razie co prawda nie zostały one naruszone, ale jeśli poziom ten zostanie przebity, to ceny złota będą mogły szybko przekroczyć z powrotem 1,8 tys. dolarów za uncję.

bDZgmuzx

Po wybuchu pandemii cena kruszcu poszła mocno w górę, a w sierpniu przebiły 2 tys. dolarów. Od tego czasu cena kruszcu spadła i obecnie znajduje się na zbliżonym poziomie jak w kwietniu ubiegłego roku.

wykres dla: gold.fx
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZgmuzS
gospodarka
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(7)
Robert Łódź
4 tyg. temu
No i nasze państwo stale zyskuje ( Można , można - Trzeba tylko chcieć ) Dobra Zmiana .
Nigdy POKO
4 tyg. temu
Brawo p. Morawiecki , Gapiński , Polski rząd.
Jolka
4 tyg. temu
Super inwestowanie NBP przynosi wymierne korzyści dla kraju i daje poczucie bezpieczeństwa wszystkim oszczędzającym i lokującym kapitał w Polsce.
bDZgmuzT
wyborca
4 tyg. temu
To pokazuje , że nasi rządzący zrobili świetny interes kupując duże ilości złota w dołku !!! Zapasy i Zyski Polski stale rosną !!! Brawo !!!
Bobo
4 tyg. temu
Co za bzdury! Wystarczy wejść na dowolny wykres kursu złota względem PLN, żeby się przekonać, że ten artykuł to jedno wielkie kłamstwo.