Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

ZPPHiU: Odwiedzalność sklepów w stolicy spadła o 51,8% r/r od 4 V do 3 VI 2020

4
Podziel się:

Odwiedzalność sklepów w Warszawie spadła o 51,8% r/r, zaś w reszcie kraju - o 47,4% r/r w okresie od 4 maja do 3 czerwca 2020 wobec 6 maja - 5 czerwca 2019, wynika z danych Związku Polskich Pracodawców Handlu i Usług (ZPPHiU).

ZPPHiU: Odwiedzalność sklepów w stolicy spadła o 51,8% r/r od 4 V do 3 VI 2020

Spadki odwiedzalności punktów oraz sprzedaży w stosunku do analogicznego okresu z ubiegłego roku sięgają nawet powyżej 50%. Dane wykazywane przez członków ZPPHiU są jednoznaczne. Widać znaczące spadki zarówno w liczbie odwiedzin sklepów, jak i zawieranych transakcji. Pod uwagę wzięto w analizie okres między 4 maja a 3 czerwca 2020 wobec 6 maja - 5 czerwca 2019 roku (LFL), podano.

"Podsumowanie pierwszego miesiąca funkcjonowania w nowej rzeczywistości wypada pesymistycznie. Spadki sprzedaży są bardzo wysokie. Mamy do czynienia z zupełnie inną sytuacją niż przed pandemią i podkreślamy paląca potrzebę dostosowania wysokości czynszów do naszych możliwości. W tej chwili członkowie ZPPHiU prowadzą indywidualne rozmowy z centrami handlowymi i nadal próbują perswadować rozwiązania adekwatne do realiów. Wzywamy do brania pod uwagę wysokości naszych obrotów i wyliczania czynszów na ich podstawie. To pozwoli nam wszystkim przetrwać najtrudniejszy czas i wrócić do 'nowej normalności' w bezpieczniejszej przyszłości " - czytamy w komunikacie.

Obroty firm handlowych i usługowych spadły w tym okresie o 45,7% w Warszawie (36,9% w reszcie kraju).

"Powyższe zestawienie, czarno na białym wykazuje, że do normalności sprzed pandemii koronawirusa jeszcze bardzo daleka droga. Warunki z jakimi przyszło mierzyć się biznesowi wymagają elastycznego podejścia i dostosowania rozwiązań adekwatnie do okoliczności. Wobec braku rozwiązań ustawowych ZPPHiU po raz kolejny apeluje o konstruktywny dialog pomiędzy najemcami i wynajmującymi oparty na zasadzie równości stron" - podsumował zarząd ZPPHiU.

budownictwo
nieruchomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(4)
Arasas
2 lata temu
To mieli racje ci co nie godzili się na płacenie czynszu w tej samej wysokości co przed pandemią.
Dagan
2 lata temu
Dane pokazują jasno, że centra obecnie straciły na atrakcyjności, dlatego rację mieli ci właściciele, którzy nie godzą się na zbyt wysokie, w tej sytuacji, ceny najmu.
zelik
2 lata temu
Rozumiem w pełni wszystkich wynajmujących salony w galeriach i stoję po ich stronie.
będzie ruch.
2 lata temu
Trzeba rozwiązań jak w amsterdamskiej dzielnicy de Wallen. Tam od dawna nasze panie pracują a po co, mogły by nam PKB podnosić.