Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

ZUE ma umowę na modernizację torowisk w Grudziądzu za 58,6 mln zł

0
Podziel się:

ZUE podpisało z Zarządem Dróg Miejskich w Grudziądzu umowę na realizację zadania pn. "Przebudowa torowiska tramwajowego od ul. Wiejskiej do pętli tramwajowej na OM Rządz" za 47,7 mln zł netto (58,6 mln zł brutto), podała spółka.

ZUE ma umowę na modernizację torowisk w Grudziądzu za 58,6 mln zł
(Materiały prasowe)
bECVsUPV

"W ramach zadania ZUE przebuduje torowisko tramwajowe od ul. Wiejskiej do pętli na Osiedlu Mieszkaniowym Rządz, z wyłączeniem odcinka od pętli Południowa do skrzyżowania ulic Chełmińskiej i Kraszewskiego. Wartość kontraktu wynosi 47,7 mln zł netto (58,6 mln zł brutto). Termin realizacji zadania to 31 października 2021 r." - czytamy w komunikacie.

W ramach prac przebudowane zostanie torowisko tramwajowe, zaprojektowane w istniejącym śladzie. Przebudowana zostanie także istniejąca pętla tramwajowa na Osiedlu Rządz, gdzie pojawi się dodatkowy tor odstawczy. Projekt pętli zakłada możliwość późniejszej rozbudowy torowiska w stronę południową, do planowanego osiedla mieszkaniowego. Zmodernizowana przestrzeń ma tworzyć węzeł przesiadkowy łączący komunikację regionalną i miejską, stąd w rejonie prac wykonane zostaną nowe przystanki autobusowe zapewniające możliwość obsługi pasażerskiej przez autobusy podmiejskie. Włączenie się autobusów do ruchu w ul. Konstytucji 3 Maja umożliwi dodatkowy pas ruchu. Wydzielone torowisko tramwajowe przebiega równolegle do jezdni wzdłuż ul. Konstytucji 3 Maja po jej południowo-wschodniej stronie. Na całym odcinku prac wybudowanych zostanie łącznie 6 peronów tramwajowych (w tym 2 łączące funkcje tramwajowo-autobusowe) oraz pojawią się liczne przejazdy i przejścia przez torowisko ułatwiające komunikację, wymieniono.

Drugi odcinek zadania inwestycyjnego rozpoczyna się za skrzyżowaniem ulic Chełmińskiej i Kraszewskiego. Torowisko biegnie wzdłuż ul. Chełmińskiej jako wydzielone z jezdni na całej długości do punktu skrzyżowania z ulicą Wiejską. Na tym odcinku wykonany zostanie peron autobusowy oraz 5 peronów tramwajowych. Torowisko wykonane zostanie w technologii podsypkowej. Chodniki oraz drogi rowerowe łączą się w planie sytuacyjnym z projektem pn. "Budowa miejskiego systemu transportowych ścieżek rowerowych". Prace budowlane obejmą wymianę oraz przebudowę wszystkich słupów trakcyjnych oraz osprzęt sieci trakcyjnej, dodano.

bECVsUPX

W ramach tej części inwestycji wybudowana zostanie także instalacja sterowania i ogrzewania zwrotnic na pętli Rządz. Zmodernizowana zostanie także podstacja zasilająca "Południowa". Przebudowany odcinek zostanie oświetlony przy wykorzystaniu technologii LED.

"Cieszymy się z pozyskania zlecenia na przebudowę torowiska w Grudziądzu. Z uwagi na strategiczne znaczenie w ruchu miejskim remontowanego przez nas torowiska oraz na przyszłościowy charakter projektu wpisuje się on do naszego portfolio w sposób szczególny. To także kolejny projekt w segmencie miejskim, który pozyskaliśmy, dążąc do sukcesywnego zwiększania udziału projektów miejskich w portfelu zamówień. Dywersyfikacja o kontrakty miejskie jest naturalną konsekwencją przyjętych założeń odnośnie rozwoju. Tym samym liczymy na pozyskanie kolejnych kontraktów miejskich. W ostatnim czasie złożyliśmy oferty także w przetargu organizowanym przez MPK Wrocław na utrzymanie, konserwację torów i zwrotnic tramwajowych, gdzie nasza oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, oraz w przetargu MPK Kraków na budowę wiaty wraz z torowiskiem, siecią trakcyjną i infrastrukturą techniczną w Stacji Obsługi Tramwajów Nowa Huta, gdzie mamy złożoną najkorzystniejszą ofertę" - powiedział prezes Wiesław Nowak, cytowany w
komunikacie.

Głównym przedmiotem działalności grupy kapitałowej ZUE jest projektowanie oraz realizacja, w formule generalnego wykonawstwa, kompleksowych usług budowy i modernizacji linii tramwajowych oraz kolejowych, wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r. Skonsolidowane przychody ZUE wyniosły 996 mln zł w 2019 r.

bECVsUQy
budownictwo
nieruchomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)