Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
31.01.2019 15:11

Zwolnienia grupowe w Santander Bank Polska. Ponad 60 tys. zł na odchodne

Zarząd Santander Bank Polska zawarł ze wszystkimi działającymi w banku organizacjami związkowymi porozumienie. Do końca roku zwolnienia grupowe obejmą maksymalnie 1 400 pracowników. Bank zaplanował już rezerwę na odprawy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
Kiedy dwa banki się łączą, to obowiązkowym punktem są zwolnienia

W listopadzie dotychczasowi klienci Deutsche Bank Polska przeniesieni zostali automatycznie do Santander Bank Polska. To konsekwencja przejęcia tego pierwszego. Teraz przyszła kolej na pracowników.

- Strony porozumienia uzgodniły m. in. kryteria wyboru pracowników, których umowy o pracę zostaną rozwiązane w ramach zwolnień grupowych, warunki odpraw i dodatkowych świadczeń oraz zakres programu pomocy zwalnianym pracownikom - podaje bank w komunikacie. - Uzgodniono także, że zwolnienia grupowe zostaną przeprowadzone w okresie od lutego 2019 do 31 grudnia 2019 r. i obejmą maksymalnie 1 400 pracowników.

Bank szacuje wysokość kosztów redukcji zatrudnienia na ok. 70-90 mln zł. Z tego tytułu zostanie utworzona stosowna rezerwa restrukturyzacyjna w księgach rachunkowychu. Skoro zwolnienie 1,4 tys. pracowników ma kosztować do 90 mln zł, to oznacza, że bank planuje na odprawy przeznaczyć nawet 64,3 tys. zł na zwalnianego.

Zobacz też: Banki przyszłości. Wystarczy, że klient pomyśli, czego chce

O swoich planach zwolnień Santander Bank Polska poinformował na początku października ub. roku. 1 400 pracowników stanowi ok. 11 proc. wszystkich zatrudnionych wg stanu na koniec 2018 roku.

Bank chce w ten sposób poprawić efektywność, ale i zredukować dublujące się funkcje i procesy, które są już realizowane przy użyciu nowych technologii.

Santander Bank Polska (d. Bank Zachodni WBK) należy do czołówki banków uniwersalnych w Polsce. Jego akcje są notowane na warszawskiej GPW. Głównym akcjonariuszem BZ WBK jest hiszpański Santander, pierwszy bank w strefie euro i 11. na świecie pod względem kapitalizacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo, santander bank polska, spl
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-02-2019

BrrTaaa 60tys???? Ale ktos "mądry" policzyl ..dueze znaczenie ma staz pracy...prawda jest taka że po 200tys dostaną Ci co zarabiali dużo czyli … Czytaj całość

31-01-2019

AnaCo za żenada i kłamstwa..60 tys to chyba na co najmniej 10 pracowników!!!!??

27-02-2019

Ana 1Kłamstwa kwota odprawy jest praktycznie 3 kronie niższa a pracownicy SG nie dostają nic - tylko środki przewidziane w ustawie w zależności od stażu … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (5)