Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Paweł Pawłowski
|
aktualizacja

1 kwietnia wielka zmiana w sklepach. Co nas czeka? "Wzrost cen podniesie inflację, ale na krótko"

Od 1 kwietnia rząd nie przedłuży zerowej stawki VAT na żywność – tak zdecydował rząd. Czego możemy spodziewać się w sklepach? Czy ceny gwałtownie wzrosną? - Po zniesieniu zerowego VAT-u będziemy mieli rodzaj górki inflacyjnej, ale ona potem się rozłoży - mówił w programie "Newsroom" WP prof. Paweł Wojciechowski, były minister finansów. - Do końca roku 2026 powinniśmy dojść do celu inflacyjnego, do 2,5 proc. Czyli po sześciu latach od przekroczenia celu, wrócimy do niego. To w pewnym sensie porażka polityki Narodowego Banku Polskiego, zawiodła komunikacja. Pamiętamy, co mówił prezes Adam Glapiński, on nawet "unieważniał" inflację. To jest niewygodna prawda. Każde administracyjne uwolnienie cen, zniesienie tarcz, ma swoje konsekwencje. Wydaje mi się, że jeśli chodzi o ceny energii, to sytuacja jest opanowana. Szoki energetyczne były wywołane zakręcaniem kurków ropy i gazu w związku z wojną w Ukrainie. Chyba, że coś się wydarzy na Bliskim Wschodzie. Trzeba...
rozwiń
KOMENTARZE
(302)
Orenkes
2 miesiące temu
Ten profesorek Wojciechowski to jak chorągiewka na wietrze najpierw układał się z PiSem a jak PiS straciło władze nagle wszedł do rządu Tuska . Moderator nie puści co ja myślę o tym dwulicowcu. I nie mówię o ostatniej zmianie władzy tylko tej na przełomie 2007-2008 roku.
Frądzel
2 miesiące temu
Nie da się zrobić nowej lepszej Polski w trzy miesiące jak była niszczona osiem lat.
Jaś z Jeżyc
2 miesiące temu
Koalicja 13 grudnia realizuje swój cel: podporządkowanie Polski sąsiadowi. Metoda: podnoszenie cen na paliwo i żywność, aby Polacy zubożeli.
Olo
2 miesiące temu
Wyznawcy i sympatycy 8* bedą wniebowzięci i zadowoleni.
eorifuh
2 miesiące temu
Wszystko przeciwko ludziom !!!
...
Następna strona