Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KKG
|

10 proc. podwyżki dla 28 tys. pracowników. LPP podnosi pensje

11
Podziel się:

27 tys. pracowników odzieżowego giganta giełdowego dostanie pensje wyższe o 10 proc. Założyciel giganta mówi, że to reakcja na inflację i zapowiada wzrost zatrudnienia - pisze poniedziałkowy "Puls Biznesu".

10 proc. podwyżki dla 28 tys. pracowników. LPP podnosi pensje
"Podnosimy pensje w równej skali wszystkim pracownikom LPP w Polsce" - zdecydował prezes spółki (WP, Mateusz Madejski)

"Od 1 stycznia wynagrodzenia na wszystkich stanowiskach w LPP w Polsce i na rynkach zagranicznych wzrosną o 10 proc. Do tego dojdą dodatkowe podwyżki dla kadry menedżerskiej w Polsce, związane ze wzrostem obciążeń podatkowych w ramach Polskiego Ładu" - informuje "PB" i dodaje, że firma ogłosiła ponadto, iż premie roczne w wysokości 200-300 proc. podstawowego wynagrodzenia wypłaci wcześniej niż zwykle, bo już w grudniu.

Wysokie zyski i komfortowa sytuacja

"Podnosimy pensje w równej skali wszystkim pracownikom LPP w Polsce i w spółkach zagranicznych. W pandemicznym kryzysie nasze zespoły zrobiły bardzo wiele dla LPP, wyciągnęły firmę z kryzysu. Gdy było źle, wszyscy musieli pogodzić się z czasowym cięciem wynagrodzeń. Teraz mamy bardzo wysokie zyski i komfortową sytuację finansową, dlatego chcemy podzielić się tym z pracownikami - tak, by nie musieli się martwić wysoką inflacją czy nowymi obciążeniami fiskalnymi i czuli, Że firma o nich dba - mówi dziennikowi Marek Piechocki, prezes LPP.

Zobacz także: LPP żegna plastikowe opakowania na rzecz bardziej przyjaznych środowisku

Dodaje, że firma ma wysokie zyski i zapas gotówki, więc może pozwolić sobie na podnoszenie płac.

"Mamy ten komfort, że nie musimy pytać zagranicznej centrali o zgodę i możemy zareagować elastycznie na zmieniające się otoczenie. Od dwóch miesięcy inflacja jest bardzo wysoka, więc zareagowaliśmy od razu" - tłumaczy Piechocki.

2 tys. sklepów w 26 krajach

"PB" przypomina, że w pierwszym półroczu obecnego roku finansowego (rozpoczętego w lutym - przyp. "Puls Biznesu") LPP miało 5,99 mld zł przychodów, czyli o 81 proc. więcej niż rok wcześniej. "Zanotowało przy tym 480,6 mln zł czystego zysku, podczas gdy w analogicznym okresie poprzedniego roku — gdy w branżę uderzyła pandemia, a sklepy były długo zamknięte z powodu lockdownów — na poziomie netto wykazano 392,6 mln zł straty" - podkreśla dziennik.

W LPP - jak informuje - pracuje obecnie ok. 27 tys. osób, zatrudnionych głównie w ponad 2 tys. sklepów w 26 krajach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(11)
Sinsay
2 lata temu
Pracownicy LPP Sinsay dostają najniższą, o premii można pomarzyć 😂😂😂😂 także to 10 % od najniższej ( pewnie brutto) za wiele nie zmieni 😁😂😂😂😂😂😂😂😂
bob
2 lata temu
Firma dla której pracownicy są ważni. Super Prezes. Ja pracuję w firmie na stanowisku księgowej i od 7 lat nie dostałam podwyżki ( o premii można u nas pomażyć).
Ola
2 lata temu
A gdzie w tym wszystkim krawcy? To główne osoby produkujące, by było co sprzedawać
Kolezka
2 lata temu
Pytanie czy to dotyczy wszystkich pracowników, np Ci z magazynu w Pruszczu są wszyscy przez agencje pracy a mają umowę na stałe i pracują po 15 lat
Kitaz
2 lata temu
Po nowym roku i tak najniższa płacą idzie do góry i tak by musieli podnieść a co to jest 10 procent od najniższej i jeszcze zapomnieli dodać że to brutto 😭😭😭👎