Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Klaudia Zawistowska
|

13 emerytura dla wszystkich emerytów oraz rencistów. Ile może wynosić „trzynastka”?

41
Podziel się:

13 emerytura to jeden z pięciu projektów PiS, o których Jarosław Kaczyński poinformował podczas konwentu partii. „Trzynastka” ma być corocznym świadczeniem wypłacanym emerytom oraz rencistom.

13 emerytura dla wszystkich emerytów i rencistów już w maju?
13 emerytura dla wszystkich emerytów i rencistów już w maju? (East News, E. M. Welch / Rex Features/EAST NEWS)
bEEbVapx

13 emerytura – dla kogo „trzynastka”

13 emerytura, zgodnie z wypowiedzią Jarosława Kaczyńskiego, ma przysługiwać wszystkim emerytom. Okazuje się, że na wypłatę „trzynastki” mogą liczyć także renciści. Taką informację w jednej z rozmów przekazała wicepremier Beata Szydło.

13 emerytura – ile wyniesie „trzynastka” i kiedy będą pierwsze wypłaty

13 emerytura ma być równa najniższej emeryturze. Oznacza to, że w 2019 roku „trzynastka” będzie wynosiła 1100 zł brutto, czyli niespełna 940 zł netto (na rękę). Jeżeli PiS przygotuje i uchwali projekt ustawy, to zgodnie z zapowiedziami tegoroczna 13 emerytura zostanie wypłacona już w maju.

bEEbVapz

13 emerytura sporym obciążeniem dla skarbu państwa

Jeżeli dotychczasowe prognozy się sprawdzą, a 13 emeryturę zgodnie z zapowiedziami otrzymają wszyscy emeryci, a także renciści, to na najnowszą obietnicę PiS Skarb Państwa będzie musiał przeznaczyć ponad 6 mld zł.

bEEbVaqa
KOMENTARZE
(41)
filipnarol
2 lata temu
czemu nie piszecie o emerytach co maja600zł z groszami ,dalej ich upokorzycie bo daliście im 17zł podwyszki zamiazt 700 zł dajcie 13 bogaczom a nas nie cygańcie.
Parodia
3 lata temu
Niema się z czego cieszyć, bo my za to zapłacimy,a jak tak dalej pójdzie to będziecie widzieć u siebie emerytury ale w snach. Jest dużo takich co dostaną 13-tki które pójdą na Rydzyka itp a z nas wciągną to co dali emerytom. Widzę że jest wiele osób które nie mają pojęcia jak działa ta machina.
lena_
3 lata temu
chwilunia.....dlaczego dla najbiedniejszych?Może trochę logiki...ludzie latami się uczą,pracują ,rozwijają ,odprowadzają wysokie składki i po co? po to żeby w wieku emerytalnym z tego powodu dostawac po głowie?13 emerytura powinna być dla wszystkich i jak najbardziej dla tych co mają wysokie merytury....bo sporo tych,ktorzy mają niskie ma je tylko dzięki tym ,ktorzy calę zycie ciężko harowali:))))
bEEbVaqb
jaro
3 lata temu
jedne media pisza ze 888.45 na reke drugie 936.40 jaka jest prawda
obserwator
3 lata temu
Co sie ludzie z wami dzieje????????????????????????????????????????????????????Poprzednicy nie dawali to było cacy!!! Ci dają to jeszcze gorzej!!!
...
Następna strona