Notowania

13 emerytura dla wszystkich emerytów oraz rencistów. Ile może wynosić „trzynastka”?

13 emerytura to jeden z pięciu projektów PiS, o których Jarosław Kaczyński poinformował podczas konwentu partii. „Trzynastka” ma być corocznym świadczeniem wypłacanym emerytom oraz rencistom.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
13 emerytura dla wszystkich emerytów i rencistów już w maju? (Fot: E. M. Welch / Rex Features/EAST NEWS)

13 emerytura – dla kogo „trzynastka”

13 emerytura, zgodnie z wypowiedzią Jarosława Kaczyńskiego, ma przysługiwać wszystkim emerytom. Okazuje się, że na wypłatę „trzynastki” mogą liczyć także renciści. Taką informację w jednej z rozmów przekazała wicepremier Beata Szydło.

13 emerytura – ile wyniesie „trzynastka” i kiedy będą pierwsze wypłaty

13 emerytura ma być równa najniższej emeryturze. Oznacza to, że w 2019 roku „trzynastka” będzie wynosiła 1100 zł brutto, czyli niespełna 940 zł netto (na rękę). Jeżeli PiS przygotuje i uchwali projekt ustawy, to zgodnie z zapowiedziami tegoroczna 13 emerytura zostanie wypłacona już w maju.

13 emerytura sporym obciążeniem dla skarbu państwa

Jeżeli dotychczasowe prognozy się sprawdzą, a 13 emeryturę zgodnie z zapowiedziami otrzymają wszyscy emeryci, a także renciści, to na najnowszą obietnicę PiS Skarb Państwa będzie musiał przeznaczyć ponad 6 mld zł.

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-03-2019

wscieklyten co ma wysoka emeryture to znaczy ze pracowal i sobie wypracowal bo skladki placic emerytalne......jak rowniez podatek....wiec nalezy sie jak … Czytaj całość

04-03-2019

gosiaFajnie niech dają 13-kę ale tym co mają poniżej 2000 brutto

04-03-2019

sprawiedliwośćjakim prawem bogacz ma dostawać jeszcze więcej kasy

Rozwiń komentarze (41)