Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Klaudia Zawistowska
|

13 emerytura dla wszystkich emerytów oraz rencistów. Ile może wynosić „trzynastka”?

41
Podziel się

13 emerytura to jeden z pięciu projektów PiS, o których Jarosław Kaczyński poinformował podczas konwentu partii. „Trzynastka” ma być corocznym świadczeniem wypłacanym emerytom oraz rencistom.

13 emerytura dla wszystkich emerytów i rencistów już w maju?
13 emerytura dla wszystkich emerytów i rencistów już w maju? (East News, E. M. Welch / Rex Features/EAST NEWS)
bDyPgHcl

13 emerytura – dla kogo „trzynastka”

13 emerytura, zgodnie z wypowiedzią Jarosława Kaczyńskiego, ma przysługiwać wszystkim emerytom. Okazuje się, że na wypłatę „trzynastki” mogą liczyć także renciści. Taką informację w jednej z rozmów przekazała wicepremier Beata Szydło.

13 emerytura – ile wyniesie „trzynastka” i kiedy będą pierwsze wypłaty

13 emerytura ma być równa najniższej emeryturze. Oznacza to, że w 2019 roku „trzynastka” będzie wynosiła 1100 zł brutto, czyli niespełna 940 zł netto (na rękę). Jeżeli PiS przygotuje i uchwali projekt ustawy, to zgodnie z zapowiedziami tegoroczna 13 emerytura zostanie wypłacona już w maju.

bDyPgHcn

13 emerytura sporym obciążeniem dla skarbu państwa

Jeżeli dotychczasowe prognozy się sprawdzą, a 13 emeryturę zgodnie z zapowiedziami otrzymają wszyscy emeryci, a także renciści, to na najnowszą obietnicę PiS Skarb Państwa będzie musiał przeznaczyć ponad 6 mld zł.

bDyPgHcO
KOMENTARZE
(41)
wsciekly
2 lata temu
ten co ma wysoka emeryture to znaczy ze pracowal i sobie wypracowal bo skladki placic emerytalne......jak rowniez podatek....wiec nalezy sie jak najbardziej bo to jego pieniadze placone przez 40lat.....a ten co sie nygusowal i tylko zaliczyl 20 lat pracy i z mala skladkowoscia to nie powinien dostac tyle samo tylko mniej....a gdzie byl prze drugie 20 lat zycia,,,,najlepiej nie pracowac ale biadolic jaki to pokrzywdzony tacy sa ludzie
Ojśka
2 lata temu
Ci bogacze, co mają powyżej 2000 emeryturę to musieli ostro na to zapracować, a jak się pracę miało gdzieś , to na lewo to na prawo to i emerytura wiadomo jaka. Nie wystarczy mieć mało by wyciągać łapę po więcej, a o słuchaniu o " jednakowych żołądkach" to już wymiotować się chce....
M.Ala
2 lata temu
Należy się dla wszystkich zarówno co mają wyższe emerytur ponieważ pracowali jak w moim przypadku 42 lat.Niech głupot nie wypisuje osoba może przepracowała z 5 lat i chciałaby 5.000 zł.
bDyPgHcP
Niebadzpelika...
2 lata temu
Zamiast rozdawać nasze pieniądze wg. własnego "widzimisię" niech obniżą podatki. Taki był lament jak był podnoszony VAT, teraz niby tyle kasy na wszystko, ale do starej stawki nie chcą wrócić, bo tak łatwiej kupić głosy. Sam jestem rencistą, ale niedobrze mi się robi jak patrze na ten rozdmuchiwany social. Po co rozdawać? Wystarczy nie zabierać
rencista
2 lata temu
sprawiedliwosc a dlaczego ma nie dostać skoro pracowalłl dluzej niz ci co przepracowali 5 lub 10 lat i
...
Następna strona