Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Klaudia Zawistowska
|
aktualizacja

13. emerytura – komu będzie przysługiwała 13. emerytura? Jakie warunki należy spełnić? Kiedy pierwsze wypłaty "trzynastki"

107
Podziel się:

13. emerytura (zwana również „Emeryturą +”) to jeden z programów należących do tzw. nowej piątki oferowanej przez PiS. Sprawdzamy, kto może liczyć na wypłatę „trzynastki”, a także jakie warunki należy spełnić, aby ją dostać.

13. emerytura dla emerytów i rencistów już od maja 2019 roku.
13. emerytura dla emerytów i rencistów już od maja 2019 roku. (iStock.com)

13. emerytura – „trzynastka” dla emerytów i rencistów

Zgonie z obietnicami PiS 13. emerytura ma przysługiwać wszystkim emerytom, a także rencistom. Programem „Emerytura +” mają zostać objęte wszystkie osoby, które rozpoczną pobieranie świadczenia przed 1 maja 2019 roku.

13. emerytura – jakie warunki należy spełnić

Trzynastka” będzie przysługiwała wszystkim emerytom oraz rencistom, niezależnie od tego, ile wynosi ich świadczenie. 13. emerytura nie będzie posiadała zatem żadnego kryterium dochodowego. Na razie nie wiadomo, czy „Emerytura +” trafi również na konta osób pobierających emeryturę częściową, lub świadczeniobiorców, którzy otrzymują emeryturę lub rentę znacznie niższą od minimalnej.

13. emerytura – wysokość świadczenia i pierwsze wypłaty

„Trzynastka” będzie wypłacana wszystkim emerytom i rencistom, bez konieczności składania dodatkowego wniosku.13. emerytura będzie liczyła 1100 zł brutto, czyli nieco ponad 930 zł netto (na rękę). Kwota ta nie jest przypadkowa. Właśnie tyle od 1 marca 2019 roku wynosi najniższa emerytura oraz renta w Polsce.

Zgodnie z aktualnymi planami 13. emerytura ma być wypłacana już w maju 2019 roku. Zanim to jednak nastąpi, PiS musi przygotować projekt ustawy, który zostanie przegłosowany przez sejm oraz senat, a w końcowej fazie podpisany przez prezydenta. Kiedy projekt będzie gotowy, dowiem się również, czy 13. emerytura będzie jednorazową wypłatą świadczenia, czy też zostanie powtórzona w kolejnych latach.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(107)
emeryt 2019 r...
3 lata temu
a dlaczego nie dostaną jej emeryci ktorzy przeszli na emeryturę w lipcu
obserwere
4 lata temu
Po 30 latach złodziejskiej transformacji ktoś wreszcie pomyślał o emerytach! Nie są to kokosy ale w skali kraju duża suma!!Fatalne rządy lewaków przez ponad 20 lat niby wolnej Polski spowodowały że ponad 2 mln ludzi nie miało sposobności zapracować na swoją emeryturę przy tak gigantycznym bezrobociu a kiedy zaczęło spadać to byli za starzy do jakiejkolwiek pracy. Trzy miliony odważnych i przymuszonych głodem opuściło nasz kraj i wróci może znikoma część do Polski. Strach pomyśleć jak wysokie byłoby bezrobocie gdyby ci ludzie nie wyjechali i skąd rządy SLD, PO_PSL wzięłyby pieniądze na jakiekolwiek zasiłki dla nich.W Chinach potrafiono zagospodarować olbrzymią armię ludzi i to dało impuls do rekordowego rozwoju!! U nas oddano młodych wykształconych za darmo bogatym krajom!!Dlatego ponad 2 milionowa rzesza emerytów ma niskie emerytury bo nie było pracy. Ci ludzie są ofiarami złodziejskiej transformacji i jej fatalnych lewackich rządów!! Trzeba im pomóc bo nie ze swojej winy cierpią nędzę!!
sony200
4 lata temu
W 100% tylko PiS
Ania
4 lata temu
Dlaczego piszą że najniższa emerytura to 1100 zł brutto czyli jakieś 880 netto to nieprawda bo ja mam jeszcze niższa dostaje 714 zł netto są takie emerytury czy coś nie tak mi policzyli?
Myszka agreso...
4 lata temu
Głosuje na PIS
...
Następna strona