Trwa ładowanie...
bDXGfXxh

Notowania

Przejdź na

13. i 14. emerytura. Bonusy dla seniorów. Kiedy będą wypłacane?

1 kwietnia to ważny dzień dla emerytów - W tym terminie, gdy otrzymamy emeryturę i rentę, otrzymamy też 13. emeryturę. Będzie to kwota 1250 zł brutto. Jest to świadczenie dla wszystkich, także osób, które nie nabyły prawa do pełnej najniższej emerytury. Łączny koszt tego bonusu to 12 mld zł - mówił w programie "Newsroom" wiceminister pracy Stanisław Szwed. - Inna sytuacja jest z 14. emeryturą. Tu obowiązywać będzie kryterium dochodowe – dodał.

279 reakcji
2
1
276
Podziel się
Komentarze (276)
zobacz więcej komentarzy (276)
bDXGfXxt
KOMENTARZE
(276)
kzp
2 miesiące temu
Niewypłacenie 14 tym którzy pracowali długo, płacili wysokie składki , kształcili się to bardzo zły sygnał dla obecnie pracujących. Pani prezes ZUS nawołuje żeby dłużej pracować to będzie wyższa emerytura. Jak to się ma ma decyzji rządu, który karze tych co wypracowali sobie ciężką pracą wyższą emeryturę, a teraz mówi się im się, że 14 się nie należy bo mają za wysokie świadczenia. Od pomocy biednym powinna być opieka społeczna , a nie system emerytalny. Emerytura powinna być taka jaką ktoś sobie wypracował!!! Tak to działa w każdym normalnym, cywilizowanym kraju. W taki sposób jak to zrobił rząd z 14 nie zachęci się młodych do dłuższej pracy, pozostania w kraju, a tym bardziej powrotu z emigracji. Uważam decyzję rządu za irracjonalną i szkodliwą dla systemu emerytalnego, gospodarczego i społecznego.
Brutto haha
2 miesiące temu
Brutto to mogą nawet mówić że płacą milion, ale netto to jest tylko 800 zł.
Teresa aa
2 miesiące temu
Ale dużo forsy przeleciało PO koło nosa tyle forsy było do zagarnięcia .Teraz tupią nóżkami jak tu dorwać się do forsy. Ciekawe ile ten komentarz będzie minute dwie.
bDXGfXxL
Taką
2 miesiące temu
13-tkę to wasz Prezydent z milczącą żona przejada dzień w dzień.
8 wtajemniczo...
2 miesiące temu
Polak to taka dziwna istota -gorsza od cygana- ,im lepiej to tym wiecej narzeka
...
Następna strona