Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Daniel Bochen
|
aktualizacja

15 sierpnia a zakaz handlu. Czy w Święto Wojska Polskiego sklepy będą otwarte?

0
Podziel się:

15 sierpnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego oraz liturgiczne święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Ze względu na zakaz handlu w Polsce zakupów nie zrobimy w kilkanaście dni w roku oraz w większość niedziel. Podpowiadamy, czy w najbliższy czwartek sklepy będą otwarte.

15 sierpnia a zakaz handlu. Czy w Święto Wojska Polskiego zrobimy zakupy?
15 sierpnia a zakaz handlu. Czy w Święto Wojska Polskiego zrobimy zakupy? (PAP, Tomasz Waszczuk)

15 sierpnia a zakaz handlu. Czy w Święto Wojska Polskiego zrobimy zakupy?

Święto Wojska Polskiego, czyli święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, obchodzone jest 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 r.

Zdecydowała ona zachowaniu niepodległości przez Polskę i przekreśliła plany rozprzestrzenienia komunizmu na Europę Zachodnią. Bitwa Warszawska stoczona została w czasie wojny polsko-bolszewickiej (1919-1921).

Na 15 sierpnia przypada także liturgiczne święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ten dzień jest ustawowo wolny od pracy. Z uwagi na zakaz handlu tego dnia nie zrobimy zakupów w zdecydowanej większości sklepów, supermarketów i galerii handlowych.

Zobacz także: Zobacz: 15 sierpnia a zakaz handlu. Kalendarz niedziel handlowych 2019. Zasada jest prosta

15 sierpnia a zakaz handlu w sierpniu 2019

Z uwagi na zakaz handlu w Polsce, ze sprzedaży wyłączonych jest kilkanaście dni w roku. Dodatkowo od marca 2018 r. obowiązuje ustawa dotycząca niedziel wolnych od handlu.

We wskazane dni zakazana jest nie tylko sprzedaż, ale również inne czynności związane z handlem, m.in. dystrybucja, magazynowanie, przeładunki oraz logistyka. Wyłączone z zakazu są natomiast np. apteki oraz stacje benzynowe.

Wyjątkami są miesiące, w które wypadają ważne święta m.in. Wielkanoc oraz Boże Narodzenie, wówczas liczba niedzieli handlowych jest większa. Za złamanie przepisów dotyczących zakazu handlu grozi grzywna od 1 tys. do nawet 100 tys. zł.

W związku z zakazem wyłączona z handlu będzie także najbliższa niedziela 18 sierpnia.

Niedziela handlowa sierpień 2019:

  • Niedziela handlowa: 25 sierpnia
  • Niedziele niehandlowe: 4, 11, 18 lipca

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)