Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

1,7 mln firm zwolnionych ze składek ZUS

3
Podziel się

1,7 mln firm skorzystało z możliwości zwolnienia z opłacania składek ZUS - podaje resort rozwoju. Umorzono składki na kwotę 7,4 mld zł.

Firmy chętnie korzystają z wakacji składkowych.
Firmy chętnie korzystają z wakacji składkowych. (money.pl)
bErWWlWt

W ramach tarczy antykryzysowej przedsiębiorcy mogą się ubiegać o zwolnienie z opłacania składek. Jak podaje resort rozwoju, łączna kwota umorzonych składek przekracza 7 mld złotych.

Według zapisów tzw. tarczy antykryzysowej, zwolnienie ze składek ZUS przysługuje przedsiębiorcom, których przychód nie przekracza kwoty 15 681 zł.

bErWWlWv

Ostatnia aktualizacja tarczy uwzględniła też firmy o wysokich obrotach i niskich przychodach. Jeśli przychód jest wyższy niż 15 681 zł i jednocześnie dochód nie przekracza 7 tys. złotych, firma może wnioskować o umorzenie składek.

Wakacje składkowe trwają 3 miesiące. Na razie nie ma planu ich wydłużenia.

- Na ten moment nie zachodzą przesłanki, żeby kontynuować tego typu rozwiązania - powiedziała prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS, w rozmowie z money.pl - Ogromne transfery powstrzymały decyzje dotyczące ograniczenia czy zaprzestania aktywności.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErWWlWW
KOMENTARZE
(3)
ZADOWOLONY
rok temu
10 LAT FIRME MAM I TAKIEJ POMOCY JESZCE NIE DOSTAŁEM GRATULACJE DLA MAŁYCH FIRM TO JEST TO
Samozatrudnio...
rok temu
Ja nie chce płacić ZUS i i innych składek.jak miał wypadek w wyniku którego auto zostało zezlomowane, musiałam chodzić w kolnierzu, do dzisiaj mam uszkodzony odcinek szyjny,
Xyz
rok temu
Dzięki. Już zamknąłem firmę i już mam pracę zagranicą. Tutaj że zwykłej pracy żyje się jak z firmy w Polsce. Kiedy będzie dość tego socjalizmu w Polsce?.
bErWWlWX