Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
KRJ
|
aktualizacja

2 mln zł na muzeum Rydzyka. Gliński mówi o "priorytetowej inwestycji w zakresie kultury"

354
Podziel się:

Już w sierpniu Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zwiększyło o ponad 1,8 mln zł dotację na budowę Muzeum Pamięć i Tożsamość im. Jana Pawła II. Informację na ten temat minister Gliński wyjawił dopiero po interpelacji poselskiej.

2 mln zł na muzeum Rydzyka. Gliński mówi o "priorytetowej inwestycji w zakresie kultury"
Tadeusz Rydzyk (East News)

Decyzję o przekazaniu 70 mln zł na budowę i wyposażenie Muzeum "Pamięć i Tożsamość" im. św. Jana Pawła II w Toruniu fundacja Lux Veritatis o. Tadeusza Rydzyka otrzymała już w 2018 r..

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło wtedy, że muzeum powstanie i będzie współtworzone z fundacją Lux Veritatis. Z ówczesnego komunikatu resortu wynika, że w 2018 r. muzeum otrzyma 5 mln zł dotacji, w 2019 r. - 55 mln zł, a w 2020 r. - 10 mln zł.

Zobacz także: Koronawirus. Prof. Jarosław Fedorowski: nie pokonujemy tej pandemii

Jednak od tego czasu wiele się zmieniło w tej sprawie. Jak wylicza gazeta.pl z niecałymi dwoma milionami, o których teraz się dowiadujemy, łącznie resort przeznaczy na inwestycję już prawie 120 mln zł.

Nie wiedzielibyśmy o dodatkowych środkach na budowę, gdyby nie odpowiedź ministra kultury Piotra Glińskigo na interpelację grupy posłów Lewicy. Jak minister uzasadnił dodatkowy przelew?

jak napisał w odpowiedzi "z konieczności sfinansowania budowy przyłącza ciepłowniczego, którego koszt przekraczał założenia wykonawcy".

Dlatego resort w latach 2019-2021 przeznaczy na budowę muzeum ponad 119,5 mln zł. Tylko w 2020 r. będzie to blisko 50 mln zł. "Powyższa inwestycja jest jedną z priorytetowych inwestycji w zakresie kultury i ochrony dziedzictwa narodowego" - zaznaczył Gliński odpowiadając posłom lewicy.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(354)
™∆
2 lata temu
Nigdy w życiu na pis bym nie zagłosował
Brat PIT
2 lata temu
Tadziu powiedz jakie kwity masz na chłopaków ze tak w ciebie pompują hajs?
Ja pie..
2 lata temu
To chyba jakiś żart!!!
Friday
2 lata temu
Kiedy to się skończy???
Roki!
2 lata temu
Panie Gliński,pan jest wice premierem?Dla ciebie priorytetem nie jest PANDEMIA,ale MUZEUM? tam jest miejsce dla ciebie i braciszka twego-Rydzyka z podpisem=jesteśmy priorytetem polski=
...
Następna strona