Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
KRJ
|

2 mln zł na muzeum Rydzyka. Gliński mówi o "priorytetowej inwestycji w zakresie kultury"

354
Podziel się

Już w sierpniu Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zwiększyło o ponad 1,8 mln zł dotację na budowę Muzeum Pamięć i Tożsamość im. Jana Pawła II. Informację na ten temat minister Gliński wyjawił dopiero po interpelacji poselskiej.

2 mln zł na muzeum Rydzyka. Gliński mówi o "priorytetowej inwestycji w zakresie kultury"
Tadeusz Rydzyk (East News)
bDzKGsOJ

Decyzję o przekazaniu 70 mln zł na budowę i wyposażenie Muzeum "Pamięć i Tożsamość" im. św. Jana Pawła II w Toruniu fundacja Lux Veritatis o. Tadeusza Rydzyka otrzymała już w 2018 r..

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło wtedy, że muzeum powstanie i będzie współtworzone z fundacją Lux Veritatis. Z ówczesnego komunikatu resortu wynika, że w 2018 r. muzeum otrzyma 5 mln zł dotacji, w 2019 r. - 55 mln zł, a w 2020 r. - 10 mln zł.

Zobacz także: Koronawirus. Prof. Jarosław Fedorowski: nie pokonujemy tej pandemii
bDzKGsOL

Jednak od tego czasu wiele się zmieniło w tej sprawie. Jak wylicza gazeta.pl z niecałymi dwoma milionami, o których teraz się dowiadujemy, łącznie resort przeznaczy na inwestycję już prawie 120 mln zł.

Nie wiedzielibyśmy o dodatkowych środkach na budowę, gdyby nie odpowiedź ministra kultury Piotra Glińskigo na interpelację grupy posłów Lewicy. Jak minister uzasadnił dodatkowy przelew?

jak napisał w odpowiedzi "z konieczności sfinansowania budowy przyłącza ciepłowniczego, którego koszt przekraczał założenia wykonawcy".

bDzKGsOR

Dlatego resort w latach 2019-2021 przeznaczy na budowę muzeum ponad 119,5 mln zł. Tylko w 2020 r. będzie to blisko 50 mln zł. "Powyższa inwestycja jest jedną z priorytetowych inwestycji w zakresie kultury i ochrony dziedzictwa narodowego" - zaznaczył Gliński odpowiadając posłom lewicy.

bDzKGsPm
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(354)
franc
2 miesiące temu
Do jasnej cholery! Co oni wyprawiają, przecież to jest kradzież publicznych pieniędzy.
precz!
2 miesiące temu
To się nazywa pogarda dla WIĘKSZOŚCI POLAKÓW... Gliński, ty też będziesz siedział...
wstyd
2 miesiące temu
na chore dzieci nie ma a tu proszę ....
bDzKGsPn
Byly wyborca ...
2 miesiące temu
Ludzie umierają w szpitalach, emerytury głodowe a oni dają Rydzowi taką kasę !!! Nigdy więcej PiSu , nigdy, nigdy, nigdy !!!!!!!!
joza
2 miesiące temu
Mam nadzieję, że temu co dał /Gliński/ i temu co wziął /Rydzyk/ stanie ta kasa w gardle !!!! A tylu rodziców żebrze o pieniądze na ratowanie życia ich ciężko chorych dzieci !!! Polacy w większości katolicy czemu się na to godzicie ??
...
Następna strona