Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

2 zł za kg. Tyle dostaje rybak. Cena w smażalni grubo powyżej 100 zł

- Od maja do sierpnia z powodu zakazu połowu dorsza większe jednostki praktycznie nie mogą wychodzić w morze, a mniejsze mogą poławiać tylko do głębokości 20 metrów. To co można złapać przy brzegu, to sandacz, okoń, ale głównie to flądra. To też jest ryba denna, ona żeruje w tych samych warunkach co dorsz, więc skoro z dorszem są problemy, to ona też nie jest w takiej kondycji, jakbyśmy sobie życzyli - mówił w programie "Money. To się liczy" Marcin Jodko, prezes Krajowej Izby Producentów Ryb. Ekspert wyjaśniał też, jaka część ceny smażonej ryby trafia do rybaka. - Jeżeli przyjdzie turysta i mu odważę na burcie, to zapłaci 6-7 zł za kg. Jeżeli złapię ok. 200-300 kg flądry, to nie dostanę w hurcie za nią więcej niż 2 zł za kg. Dorsz jest rzadki, kosztuje ok. kilkunastu zł.

13
Podziel się:
KOMENTARZE
(13)
Matei
5 miesięcy temu
Rozmawiałem z osobą z nad morza co jego żona zajmuje wynajmem pokoi , dostępem do kuchni i jest ok. Z wynajmu. Chłop jest mechanikiem na kutrze i mówił że na skupie dostają po 1,50 za kilo flądry. A w smazalniach flądra 130 za kilo albo chij wie ile.
Sunset
6 miesięcy temu
Artykuł dość stary, ale nie trafiony. Za świeżego łososia bałtyckiego rybak sobie życzy od 65-90 zł za kg. Za flądrę 20-30 zł/kg. Więc to nie jest tak, że my restauratorzy kupujemy rybę za grosze i sprzedajemy za miliony. Już nie wspomnę o dotacjach, które otrzymują rybacy w kwotach 80-400 tysięcy od Uni Europejskiej. Nie pierzcie społeczeństwu głowy, jeżeli w tym nie pracujecie. Ceny rok 2023.
Smakosz..
2 lata temu
Co ci ludzie tacy nagrzani na dorsza.. To chuda niesmaczna ryba..Duża flądra , skarp , sieja lub wyśmienita węgorzyca z Bałtyku to smakołyki..
Z burty ;)
2 lata temu
Ja chętnie kupie z burty rybkę. Nawet po 10zl a nie po 6 jak pan proponuję. Gdzie ten kuter cumuje? Dyrdymały....
Benek
2 lata temu
Rybak odważający na burcie ryby po 6-7pln za kg. He , he. Za resztę zapłacisz kartą ....