Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

25 lat więzienia za zanieczyszczenie środowiska. Wiceminister tłumaczy, kiedy

- Chodzi o przypadki, w których efektem zanieczyszczenia środowiska jest narażenie na utratę życia lub zdrowia obywateli. Czyli na przykład w sytuacji, gdy ktoś wylewa rakotwórczą substancję do ujęcia wody, co daje efekt skażenia - tłumaczył w programie "Newsroom WP" Jacek Ozdoba, wiceminister klimatu i środowiska. Jak uzasadniał, tak wysoka możliwa kara ma dać "efekt mrożący". - Nie jest tajemnicą, że jedną z form zorganizowanej przestępczości jest ta występująca w gospodarce odpadowej. Zwiększamy też odpowiedzialność karną za nielegalny import odpadów. W przypadku tych niebezpiecznych - z 8 do 12 lat pozbawienia wolności, a w przypadku innych odpadów - z 5 do 10 lat - wyjaśnił. Jak dodał, będą też ostrzejsze przepisy za zaśmiecanie pól i lasów. W przypadku wykroczeń będzie można za to zapłacić 5 tys. zł zamiast obecnych 500 zł.

0
0
11
Podziel się
Komentarze (11)
zobacz więcej komentarzy (11)
KOMENTARZE
(11)
Adam
rok temu
Największym zanieczyszczeniem środowiska jest Pisowski rząd. Najpierw ten Pisowski rząd powini posprzątać
Deżawju
rok temu
Mają wystarczająco dużo więzień? Nic nie robią i grożą więzieniami za wszystko. Jak za komuny ludzie dzielą się na tych co siedzieli, siedzą lub będą siedzieć.
anysmog
rok temu
To większość moich sąsiadów pójdzie w pi...el, bo jak wylewają gazowe ścieki dowolnie jak chcą i ludzie od tego chorują oraz umierają, to powinni siedzieć. Czekam z utęsknieniem, jak takie prawo zostanie wprowadzone i pierwszy złoże doniesienie do prokuratury. Jak pójdzie kilku do kicia, to reszta się będzie bała i to co nie udało się tak zwanym programom dofinansowania termomodernizacji domów, to moment uda się zrobić w ciągu roku. Ci co kłamią, że ich nie stać przejdą na ogrzewanie gazowe, a pozostali sprzedadzą chatkę i przeniosą się do bloku. W końcu nie muszą mieszkać w domu, jak ich na to nie stać, a argumenty że "biedne so" i dlatego muszą truć sąsiadów przestaną mieć racje bytu.
Duda
rok temu
Ludzie, którzy palą starymi meblami niszczą zdrowie i życie sąsiadów, co im grozi ??? Nawet mandatu nie dostaną. Jest 700 miejsc w Polsce tzw bomb ekologicznych, których uprzątnięcie będzie kosztować kilkadziesiąt miliardów. Ktoś ma jakieś postępowanie w toku? Wątpie. Najlepiej to pójść do mediów i pokłapać zębami. Kolejny żałosny, nieskuteczny urzędnik
Donna
rok temu
Straszenie więzieniem jak służby nie potrafią rozliczyć tych, którzy palą i podrzucają śmieci jest żałosne. Nikt się nie przestraszy. Większość instytucji nie potrafi albo nie chce takich przestępstw ścigać. Druga sprawa, do mafii bardziej trafi argument przepadku mienia do 3 pokoleń wstecz i do przodu niż więzienie.