Notowania

2,7 tys. zł pensji minimalnej, 3,5 tys. zł na start dla nauczycieli. Biedroń przedstawił swój projekt

Podwyższenie od 2020 r. płacy minimalnej do co najmniej 2,7 tys. zł, najniższa emerytura 1,6 tys. zł, 3,5 tys. zł na start dla początkującego nauczyciela, prawo do minimum dwóch dni urlopu w miesiącu dla pracujących - to propozycje partii Wiosna, o których mówił jej lider Robert Biedroń.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Robert Biedroń, lider partii Wiosna (Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER)

- Nie ma solidarności bez godnych wynagrodzeń. Dlatego Wiosna proponuje podwyżkę płacy minimalnej do 2700 zł już w przyszłym roku – to jeden z postulatów partii Wiosna.

Na środowej konwencji partii Wiosna jej lider mówił, że "dobry rynek pracy i dobra gospodarka zaczynają się od dobrego rządu" - informuje PAP.

- A to nie jest dobry rząd. Dobry rynek pracy i dobra gospodarka zaczynają się od zaufania. A wam już dzisiaj ufać nie można. Ale na szczęście w Polsce są także inni politycy. I jest nadzieja na inną politykę. Dlatego stworzyliśmy Wiosnę i wierzymy, że inna polityka jest możliwa - mówił podczas środowej konwencji partii Wiosna jej lider.

Obejrzyj: Robert Biedroń broni Rabieja. Atakuje polityków KE

Zaprezentował dwa pakiety rozwiązań, które mają pomóc rozwinąć gospodarkę i rynek pracy. Pierwszy pakiet rozwiązań to pakiet dla pracowników i pracownic.

- Praca musi być w Polsce doceniona, nie tylko na ul. Nowogrodzkiej i na zakrystii, wszędzie. Nie ma solidarności bez godnych wynagrodzeń. Dlatego Wiosna proponuje podwyżkę płacy, tak żeby płaca minimalna od przyszłego roku wynosiła co najmniej 2700 zł. Żeby ludzie zaczęli w końcu godnie zarabiać - powiedział Biedroń.

Zapowiedział, że Wiosna proponuje przejrzystą, 10-letnią strategię podnoszenia płacy minimalnej. Wiosna proponuje, by początkujący nauczyciele otrzymali na starcie 3,5 tys. zł, "tak żeby zawód nauczyciela nie był wiecznym wolontariatem, a elitą wśród zawodów".

- Każdy pracownik musi mieć też prawo do odpoczynku. Nie może być to odpoczynek odświętny, nie może to być odpoczynek tylko 1 maja. (...) Odpoczynek powinien się stać także prawem człowieka – przekonywał.

Realizacja ogromu obietnic Roberta Biedronia będzie zdecydowanie droższa niż ten szacuje
Biedroń w liczbach, czyli niedoszacowana Wiosna. 35 mld zł to za mało

Jest zdania, że trzeba zagwarantować prawo do minimum dwóch dni urlopu w miesiącu i do urlopu rodzicielskiego wszystkim, niezależnie od rodzaju. Miałyby więc z niego korzystać również osoby pracujące w oparciu o umowy cywilnoprawne.
Biedroń chce też podwyższenia najniższej emerytury. - Sprawimy, że najniższa emerytura w Polsce w końcu będzie wynosić godnie - 1,6 tys. zł miesięcznie. I ten poziom wprowadzimy - zadeklarował.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: robert biedroń, partia wiosna, obietnice wyborcza, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-05-2019

TomTen sam Biedroń co pobił własną matkę?

01-05-2019

xyzi PiS nazywają partią populistów .... z czego niby ten Biedruś ma uzbierać na te obietnice? Przecież to czysta prowokacja, która ma sprawić żeby znów … Czytaj całość

01-05-2019

METEORBredni i głupot nie warto komentować!!!

Rozwiń komentarze (79)