Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

300 plus dla dorosłych. Rząd przyjął rozporządzenie

533
Podziel się

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej rozszerza krąg uprawnionych do otrzymania pieniędzy z programu „Dobry start”. Z dodatkowych funduszy na wyprawkę szkolną będą mogli korzystać również uczniowie szkół dla dorosłych.

Premier Mateusz Morawiecki po wtorkowym posiedzeniu rządu.
Premier Mateusz Morawiecki po wtorkowym posiedzeniu rządu. (PAP, Tomasz Gzell)
bEqrFDKJ

Rząd przyjął rozporządzenie z którego wynika, że programem "Dobry Start" będą objęci także dorośli uczniowie szkół dla dorosłych oraz szkół policealnych.

Dorośli uczniowie będą mogli składać wnioski o przyznanie pieniędzy na wyprawkę od 1 sierpnia.

Druga zmiana, wprowadzona do programu na wtorkowym posiedzeniu rządu, to możliwość ubiegania się o świadczenie drogą elektroniczną, za pomocą systemu udostępnianego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

bEqrFDKL

Oglądaj też: Drogi program Rodzina 500 plus. "Dlatego rząd szuka dochodów wszędzie"

Obecnie wnioski o 300 plus, obok drogi tradycyjnej, można składać drogą elektroniczną przez kanał bankowości elektronicznej oraz portal Emp@tia.

W tym roku z programu "Dobry Start" zostanie wypłacone ponad 1,4 mld. złotych. Świadczenie zwolnione jest z podatków i składek.

bEqrFDKR

Program "300 plus" nie posiada także żadnego kryterium dochodowego. Wniosek należy złożyć maksymalnie do 30 listopada. Po tym okresie pieniądze nie będą już wypłacane, a świadczenie wróci dopiero w roku kolejnym.

Kto nie dostanie pieniędzy? Rodzice wysyłający dzieci do przedszkola lub na przygotowanie przedszkolne (niezależnie, czy odbywa się w przedszkolu, czy w szkole). Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej argumentuje, że taka edukacja jest bezpłatna i "nie wiąże się z koniecznością poniesienia dodatkowych wydatków na wyposażenie", więc i potrzeby przyznania wyprawki nie ma.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEqrFDLm
gospodarka
wiadomości
KOMENTARZE
(533)
Kwitek
rok temu
Jestem nauczycielem, to moze ja tez powinienem dostac 300 plus. Mi pracodawca nie gwarantuje nalezycie przygotowanego miejsca pracy, podreczniki musze kupowac a zmieniaja sie. W sumie z paragonem z zakupow powinienem isc do dyrektora, zeby mi zwrocil pieniadze, to on jest odpowiedzialny za nalezycie przygotowane miejsce pracy
fdfdf
2 lata temu
A kiedy 500 + dla Plebana ?
Zainteresowan...
2 lata temu
Proszę, napiszcie na jakim etapie są emerytury dla kobiet rocznik 1953.
bEqrFDLn
Zainteresowan...
2 lata temu
Proszę, napiszcie na jakim etapie są emerytury dla kobiet rocznik 1953.
Emeryt
2 lata temu
Dla emerytów darmowy pawulon !!!!!!!!!
...
Następna strona