Trwa ładowanie...
bESTGiSZ
Notowania
Przejdź na

300 plus do waloryzacji? "Decyzja w przyszłym roku"

Program "Dobry Start", wciąż można zdobyć 300 zł na wyprawkę szkolną dla ucznia. Jednak czy to wystarczająca kwota? Co z waloryzacją świadczenia? - Analizujemy sytuację. Wypłacamy kwotę 300 zł, mamy świadomość, że ona nie pokrywa wszystkich kosztów związanych z posłaniem dziecka do szkoły. Jednak nie tak dawno nie było ani programu "Dobry start", ani 500+. Myślę, że to jest ogromne wsparcie dla każdej rodziny - powiedziała w programie "Money. To się liczy" wiceminister rodziny Alina Nowak. - Zawsze jest szansa na to, by podnieść świadczenie, ale musimy myśleć o budżecie. Dzisiaj trudno podejmować decyzje dotyczące wydatków na przyszły rok. Gwarantujemy wypłatę wszystkich świadczeń, które są obecnie realizowane i staramy się to kontynuować. Mówiło się, że te programy będą zagrożone i nie uda się wypłacić pieniędzy, ale udało się - dodała.

0
0
122
Podziel się
Komentarze (122)
zobacz więcej komentarzy (122)
bESTGiTl
KOMENTARZE
(122)
Alinta
rok temu
Nie było 500+ ani 300+ ,ok ale było gimnazjum i książki można było kupować od starszego rocznika teraz dziecko po 8 klasie wszystkie nowe do liceum ok 800 a zeszyty .Te rewolucje w pięty wchodzą.
Elka
rok temu
Sztuczne rzęsy 120 zł, tipsy 100 zł, fryzjer 200 zł, tak moja bezrobotna sąsiadka, samotna madka ogarniała pińcet plus żeby w pełnym rynsztunku zaprowadzić dzieciaka na rozpoczęcie roku szkolnego.
Krystian
rok temu
A ja wychowałem dzieci bez 500+, bez 300+ i bez bonów turystycznych i za wszystkie podręczniki musiałem płacić i nie stękałem, w dodatku miałem przeciętne wynagrodzenie jak na tamte czasy. A teraz wszystko mają praktycznie za darmo i dalej skomlą !!! Dosyć tego rozdawnictwa i będzie bez skomlenia.
bESTGiTD
Mikoin
rok temu
Nie rozumiem dodatku 300+ na dzieci które otrzymują bezpłatne podręczniki. komplet do LO dla ucznia 2 klasy gdzie nie ma możliwości kupna używanych podręczników to około 700 zł .Niestety nie mogłam sprzedać wszystkich podręczników z zeszłego roku ponieważ z niektórych przedmiotów z uwagi na koronavirus nie przerobiono całego materiału. Za sprzedane książki otrzymałam Ca 150 zł.Ale po ieważ jest 500 + to uważam że rząd mógłby darować sobie to 300+ i czternastkę dla emerytów. Pora pomyśleć o tym co będzie w niedalekiej przyszłości z budżetem. A cięcia wprowadzić w radach nadzorczych spółek skarbu państwa, które służa do napychania kieszeni krewnych i znajomych obecnie rządzących.Ludzie bez kwalifikacji i doświadczenia zajmują się majątkiem Polaków nie ponosząc żadnej odpowiedzialności za swoją rzekomą działalność a raczej nic nie robienie.
111
rok temu
Malo na zeszyty 300 plus 500 co to kuzwa jest nich zbieraja puszki butelki zaroboc a nie lapy tylko po kase czy ktos sie wreszcie opamieta
...
Następna strona