Trwa ładowanie...
bDKcOoZh

Notowania

Ministerstwo Rodziny – Wszystkie wiadomości

39
18.02.2021 12:05

MINISTERSTWO RODZINY
 / 
Maląg: Nowe rozwiązania w polityce podatkowej skierowanej dla rodzin już wkrótce

Premier Mateusz Morawiecki już wkrótce przedstawi nowe rozwiązania w kwestii podatkowej dla rodzin - powiedziała szefowa MRiPS Marlena Maląg na konferencji z ministrami państw V4. Rozwiązanie ma zachęcać młodych do zakładania rodzin.

5
03.02.2021 14:16

MINISTERSTWO RODZINY
 / 
500 plus. Marlena Maląg mówi o ponad milionie wniosków

- Rodzice złożyli już ponad milion wniosków o "500 plus" na nowy okres świadczeniowy - przekazała w środę minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Przyznanych zostało już blisko 65 tys. świadczeń.

120
03.02.2021 11:46

ZWOLNIENIA LEKARSKIE
 / 
ZUS. Koniec wydłużania zwolnień lekarskich w nieskończoność

Długoterminowe zwolnienia lekarskie są zmorą Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Rząd chce się rozprawić z przepisami, które często są nadużywane.

48
01.02.2021 6:30

ŚWIADCZENIA
 / 
Zmiany w 500+. 1 lutego rusza nabór wniosków. Kto zapomni, straci pieniądze

W 2021 roku rodzice ponownie muszą składać wnioski o świadczenia z programu Rodzina 500+. Jest to o tyle istotne, że spóźnienie może spowodować, iż rodzice stracą część świadczenia.

8
28.01.2021 14:24

ŚWIADCZENIE
 / 
Dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Minister Maląg mówi, co dalej ze świadczeniem

Według obecnych przepisów dodatkowy zasiłek opiekuńczy miał być wypłacany do 31 stycznia. A co potem? Na to pytanie odpowiedziała na konferencji prasowej minister rodziny Marlena Maląg.

bDKcOoZj
19
27.01.2021 16:29

SKŁADKI
 / 
Oskładkowanie umów zleceń już od przyszłego roku. Wiceminister rozwiewa wątpliwości

Od 1 stycznia 2022 roku wszystkie umowy cywilnoprawne mają zostać oskładkowane - podał wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną". Resort pracuje już nad nowymi przepisami.

4
27.01.2021 13:22

MINISTERSTWO RODZINY
 / 
500+ a brexit. Ministerstwo wyjaśnia zasady wypłacania świadczeń

Wystąpienie Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej nie będzie miało wpływu na przyznawanie 500+ dzieciom, których jedno z rodziców pracuje w Anglii, Szkocji lub Walii. Jest jednak warunek.

153
19.01.2021 7:58

EMERYTURY
 / 
Czternasta emerytura. Ma ją otrzymać w pełnej wysokości 8 mln emerytów

Emeryci w tym roku dostaną dodatkowe pieniądze dwa razy: w kwietniu trzynastą emeryturę, a jesienią czternastą. Projektem ustawy przyznającej "czternastki" zajmie się we wtorek Komisja Polityki Społecznej i Rodziny.

3
07.01.2021 18:11

PROGRAMY SOCJALNE
 / 
Opieka wytchnieniowa. Ostatni dzień na składanie wniosków

Chętni do skorzystania z programów "Opieka wytchnieniowa" i "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej" muszą się pospieszyć. W piątek upływa termin zgłaszania wniosków - przypomina Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

bDKcOoZp
226
15.12.2020 10:20

SENIORZY
 / 
Rząd wprowadza nowy program "plus". Budżet: 40 mln zł rocznie

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej uruchamia program Aktywni Plus. Ma służyć seniorom.

752
09.12.2020 14:05

PREMIER
 / 
Koronawirus a Wigilia. Premier zapowiada Konwój Wsparcia Seniorów

Przygotowaliśmy specjalny konwój wsparcia dla seniorów, blisko milion kilogramów żywności, która trafi do seniorów, osób samotnych czy instytucji zajmujących się pomocą - powiedział w środę premier Mateusz Morawiecki.

4
27.11.2020 8:44

MTSL
 / 
"Money. To się liczy". Zasiłek też na starsze dzieci?

Dziś w programie tematem m.in. dodatkowy zasiłek opiekuńczy dla rodziców i wsparcie dla seniorów. Gościem będzie Stanisław Szwed, wiceminister rodziny i polityki społecznej. W drugiej części o ofertach pracy sezonowej mówi Krzysztof Inglot, prezes Personnel Service. Zapraszamy od 9.15.

9
27.10.2020 15:50

EPIDEMIA
 / 
Wróci dodatkowy zasiłek opiekuńczy? "Nie ma takiej potrzeby"

Rząd szykuje się na kolejny lockdown? Co z ewentualnym dodatkowym zasiłkiem opiekuńczym? - Decyzje są podejmowane na bieżąco, kolejny komunikat zostanie przedstawiony przez premiera na pewno w czwartek. Zbliża się święto Wszystkich Świętych, zależy nam na tym, by w te dni wszyscy byli bezpieczni. Na dzisiaj jest decyzja, że dzieci klas 1-3 chodzą do szkół, więc dodatkowy zasiłek nie jest potrzebny, jeśli będzie decyzja, że te roczniki również zostaną w domu, to wtedy będziemy podejmować decyzję - powiedział w programie "Newsroom" Stanisław Szwed, wiceminister rodziny i polityki społecznej. - Mamy taką możliwość, by poprzez rozporządzenie podjąć szybką decyzję i wypłacać dodatkowy zasiłek. Jeśli będzie taka potrzeba, jeśli premier podejmie taką decyzję to my ją wykonamy niezwłocznie - dodał.

bDKcOoZq
24
27.10.2020 15:40

POMOC
 / 
Wsparcie dla seniorów. "Jeśli zostaną w domu, dostaną pomoc"

Solidarnościowy korpus wsparcia seniorów. Jak działa? - Program uruchomiliśmy szczególnie dla osób powyżej 70 roku życia, które namawiamy, by nie wychodziły z domu jeśli nie ma takiej potrzeby. W zamian za to oferujemy pomoc, uruchomiliśmy infolinie, gdzie seniorzy mogą zgłaszać zapotrzebowanie, stamtąd informacja trafia do ośrodków pomocy społecznej. Około 6 tys. osób już zostały przekierowane do takiej pomocy - powiedział w programie "Newsroom" Stanisław Szwed, wiceminister rodziny i polityki społecznej. - Głównie chodzi o pomoc w zakupach, czy to żywności, czy leków. Pomagać będą wolontariusze, pracownicy ośrodków pomocy społecznej, ale też żołnierze i strażacy. Uruchomiliśmy też program "Wspieraj seniora", każdy może wypełnić ankietę i pomagać - dodał.

14
27.10.2020 15:03

NIEPEŁNOSPRAWNI
 / 
Niepełnosprawni dostaną wsparcie? Szwed: "Wsparcie matek jest dla nas najważniejsze"

Spór o decyzję TK ws. aborcji, na co mogą liczyć rodziny z niepełnosprawnymi dziećmi? - Minister Wdówik już powiedział, że żaden rząd nie zrobił w tej kwestii tyle co rząd PiS, ale przed nami dużo wyzwań, stąd program "Za życiem" i Fundusz Solidarnościowy, które mają służyć tym osobom - powiedział w programie "Newsroom" Stanisław Szwed, wiceminister rodziny i polityki społecznej. - Kolejne propozycje będą na bieżąco przedstawiane. Ochrona życia ludzkiego, wsparcia dla matek w tych trudnych momentach jest dla nas najważniejsza, takie działania będą podejmowane. Nie mam wrażenia, że to kwestia miliardów złotych, manipulacja młodymi ludźmi jest taka, że to w ogóle nie o to chodzi. Nam zależy na pomocy matkom, a politycy wykorzystują to do swojej walki - dodał.

1
07.10.2020 8:55

KARTA DUŻEJ RODZINY
 / 
Karta Dużej Rodziny na smartfon. Nie trzeba będzie chodzić do urzędu

Koniec z wnioskami o Kartę Dużej Rodziny. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej pracuje nad zmianami, które ułatwią Polakom życie.

84
01.09.2020 11:47

PRACOWNICY
 / 
Zmiany w urzędach pracy. "Trzeba iść z duchem czasu"

Urzędy pracy czeka reorganizacja. - W pierwszej kolejności skoncentrujmy się na tym, jakie zadania powinny realizować nowoczesne urzędy pracy. Dla mnie jest najważniejsze, aby zadania zarówno powiatowych, jak i wojewódzkich urzędów pracy były dostosowane do oczekiwań wszystkich partnerów rynku pracy - powiedziała w programie "Money. To się liczy" wiceminister rodziny Alina Nowak. - Być może należy wprowadzić nowe instrumenty rynku pracy, idąc z duchem czasu - przygotować dobre programy informatyczne, by korzystać z usług tych urzędów w formie elektronicznej. Pewne zmiany są konieczne, by sprostać oczekiwaniom instytucji, które współpracują z urzędami. Skoncentrujmy się na początek na to, by realizować zadania zarówno wobec bezrobotnych, biernych zawodowo i przedsiębiorców. Tak, by zwiększać wskaźnik zatrudnienia i nie doprowadzać do długotrwałego bezrobocia - dodała.

85
01.09.2020 11:09

PANDEMIA
 / 
Zasiłek dla bezrobotnych w górę. Ile wyniesie?

Kryzys powodowany koronawirusem wysyła niektórych na bezrobocie. Mogą liczyć na zasiłek dla bezrobotnych, który wyparł zasiłek solidarnościowy. - Wnioski w ramach tzw. dodatku solidarnościowego można było składać do końca sierpnia, od 1 września wzrasta zasiłek dla bezrobotnych, będzie to kwota 1200 zł - powiedziała w programie "Money. To się liczy" wiceminister rodziny Alina Nowak. - Liczba uprawnionych z ogólnej liczby bezrobotnych to ok. 18 proc. Oprócz tego, że kwota zasiłku wzrasta, wzrastają także świadczenia związane z aktywizacją bezrobotnych. Obserwując rynek pracy, widzimy znaczący wpływ ofert pracy do urzędów pracy. Mamy świadomość pewnych zagrożeń, docierają do nas informacje o zwolnieniach grupowych, jednak nie wszystkie zapowiedzi przekładają się na rzeczywistość - dodała.