Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|

Na koniec kadencji Marlena Maląg znacznie pomnożyła oszczędności. Tak wynika z oświadczenia

10
Podziel się:

Jeszcze w 2022 r. minister rodziny i polityki społecznej przez cały rok zgromadziła 2 tys. zł. Ostatni rok obecnej kadencji parlamentu jednak posłużył Marlenie Maląg na pomnażaniu oszczędności. W 2023 r. zwiększyła je niemal o połowę. Sprawdziliśmy oświadczenie członkini rządu.

Na koniec kadencji Marlena Maląg znacznie pomnożyła oszczędności. Tak wynika z oświadczenia
Oświadczenie majątkowe Marleny Maląg. Minister rodziny w 2023 r. pomnożyła niemal dwukrotnie oszczędności (Agencja Wyborcza.pl, Dawid Zuchowicz)

Każdego roku m.in. osoby zajmujące kierownicze stanowiska państwowe mają obowiązek składania oświadczeń o stanie majątku. Ich publikacja ma zapobiegać korupcji. Na stronach sejmowych pojawiły się oświadczenia majątkowe polityków na koniec kadencji. Informacjami o swoich oszczędnościach i nieruchomościach podzieliła się m.in. Marlena Maląg.

Oświadczenie majątkowe. Oszczędności minister wzrosły dwukrotnie

Okazuje się, że ostatni rok trwającej kadencji Sejmu minister poświęciła na pomnażaniu swoich oszczędności. Jak pisaliśmy w money.pl przed kilkoma miesiącami, w 2022 r. Marlena Maląg zaoszczędziła ok. 2 tys. zł i zadeklarowała, że ma zgromadzone ponad 58 tys. zł.

W oświadczeniu majątkowym za 2023 r. – a zatem niepełnym, gdyż rok ten wciąż trwa – kwota oszczędności jest już jednak znacznie wyższa. Minister rodziny tym razem wskazała, że ma oszczędności na poziomie ok. 106 tys. zł. To oznacza, że zgromadziła niemal drugie tyle kapitału, który posiadała na koniec poprzedniego roku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Walka z inflacją. "Koniec z Bizancjum, koniec z tym rozpasaniem"

Przyczynić się do tego mogły zarobki minister. Marlena Maląg w 2023 r. zarobiła:

  • ok. 144,1 tys. zł za ministerialne stanowisko,
  • ok. 30,5 tys. zł tytułem diety poselskiej (z tego 6453,28 zł opodatkowanej, pozostała kwota była nieopodatkowana),
  • ok. 5 tys. złwynajmu mieszkania.

Nieruchomości bez zmian

W ostatnim dokumencie polityczka wykazał, że posiada dom o powierzchni 160 m kw. i wartości około 500 tys. zł oraz mieszkanie 38 m kw. o wartości około 300 tys. zł. Obie nieruchomości to współwłasność małżeńska.

Ponadto szefowa resortu rodziny ma także działkę budowlaną o powierzchni 1261 m kw., wartą 100 tys. złotych oraz działkę, którą w 1993 r. wykupiła na własność od urzędu miasta (powierzchnia 0,0429 h).

W każdym przypadku wycena nieruchomości nie zmieniła się, mimo że - jak informujemy regularnie w money.pl - ceny na rynku wtórnym rosną.

Minister spłaciła pożyczkę

Nie ma natomiast w wykazie informacji o zobowiązaniach pieniężnych powyżej 10 tys. zł. Jeszcze w poprzednim oświadczeniu Marlena Maląg wykazała zobowiązanie wobec Kancelarii Sejmu na kwotę ok. 30 tys. zł. To oznacza, że spłaciła pożyczkę.

Nie zmienił się samochód, z którego korzysta szefowa resortu rodziny. Wciąż posiada toyotę corollę z 2014 r. I tym razem nie oszacowała jej wartości.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(10)
Werdykta
2 miesiące temu
Pani Malag to wyrachowana, zaklamana, perfidna, specjalistka od robienia przkrętów, które robiła jeszcze przed objęciem funkcji ministra resortu MRiPS, najwiecej kasy zgarnia za oszukiwanie sfałszowana wykładnia przepisu art.25 ust.1b ustawy o FUS i przepisów Konstytucji i okradanie byłych emerytek wczesniejszych ur,w latch 1949-1952 z należnych emerytur powszechnych , po kilkaset zł miesiecznie, a przestepstwpo jako członek RM zleca ZUS-owi. Jeszcze wiekszym, obleśnym oszustem jest w tym resorcie jest wiceminister Stanisław Szewed, którego bezczelne oszustwa i ekspresowe wprowadzenie ustawą zmianiającą z dnia 19 czerwca 2020 r. ustawę o emeryturach i rentach ZUS bezprawia legislacyjnego, którym naruszając zasadę legalizmu i sprawiedliwości spolecznej oreaz zakaz dyskryminacji, zróznicował identyczną sytuację faktyczną jednolitej grupy byłych emerytek wczesniejdszych oszukiwanych i okradanych przez ZUS, nakazując za to samo działanie, jakim jest korzystanie z nabytego przed wejsciem w życie sankcjonujacego przepisu art.25 ust.1b ustawy o FUS prawa do emerytury wczesniejszej, nakładać zmoca wsteczną sankcje karne za korzystanie z tego prawa i sankcje egzekucji zwrotu pobranych emerytur wczesniejszych, potrącajac je z ich kapitału własnego, zewidencjonowango na indywidualnych kontach w zzus, pomimo,ze przepis ten ich nie obowiązuje i nie ma mocy prawnej, a emerytki ur. w 1953 za ich pobieranie wynagradzać i im dłuzej pobierają emetyture wczesniejsza i im później złozą wniosek o wypłate emerytury powszechnej, tym wyższa otrzymuja emeryture powszechna, co stanowi przestepstwo podwójnego oszustwa w celu zamaskowania poprzedniego oszustwa i wykroczenie przeciwko ustawie budżetowej. Mafia ZUS-owska, prowadzaca zorganizowaną przestepczość oszukiwania i okradania byłych emerytów wczesniejszych powinna juz dawno stanąć przed Trybunałem Stanu i Prokuratorem, a nie startować z wyborach, jako tzw jedynki, czyli najwieksi odszusc i i złodzieje. A lista członkow mafii ZUSpowskiej, bioroacej udziała w zorganizowanej na ogeromna sale ptrzestepczości oszukiwania i okradania byłych eerytów wczesniejszych jaki innych świadczeniobiorców oraz płatników składek jest bardzo długa, z Radą Mnistrów i jej prezesem Morawieckim oraz Kaczyńskim na czele.
Marlena
2 miesiące temu
To chyba proste.Inflacja.
Wyjątkowa
2 miesiące temu
kobieta, wyjątkową ......Ps. Uważaj na facetów w czerni🤣😂
Tata
2 miesiące temu
Sprzedałem laptopa swojego bachora co go w szkole na czwartą klasę dostał. Dostałem za niego na paręnaście kontenerów jaboli. Za dwa tygodnie będzie cztery razy 500 plus i 1000 plus w ramach kapitału opiekuńczego na najmłodszego 500 plusa. A już od maja będzie nowy 800 plus. I tysiąc kapitału opiekuńczego. Ale szykuje się lambada!!!
logiczny
2 miesiące temu
Wszyscy kupują ziemię jakby wiedzieli, że 🕎 weto ich szefa nie zatrzyma nielegalnej migracji 🌈🕎 Sorrossa a ci ziemię przejmują poprostu przez zasiedzenie ☝️🤷‍♀️🫡