Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

300 plus ma być gwarantowany ustawą. Rząd: tego chcą rodzice

70
Podziel się:

Wpisanie programu "Dobry start" do ustawy ma zapewnić jego stabilne finansowanie. Według "Dziennika Gazety Prawnej" jeszcze w tym tygodniu premier ogłosi zmiany dotyczące 300 plus. Opozycja mówi o zagrywce wyborczej.

Premier Mateusz Morawiecki, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska oraz minister edukacji narodowej Anna Zalewska podczas konferencji prasowej "Dobry Start – 300 Dla Ucznia".
Premier Mateusz Morawiecki, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska oraz minister edukacji narodowej Anna Zalewska podczas konferencji prasowej "Dobry Start – 300 Dla Ucznia". (PAP/Tomasz Gzell)
bECzwgJN

Według gazety nad projektem odpowiedniej ustawy już pracuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, by Sejm mógł ją przyjąć przed wakacjami, bo 1 lipca rozpocznie się przyjmowanie wniosków od rodziców.

Po raz pierwszy program 300+ został uruchomiony w zeszłym roku. Rodzice i opiekunowie dzieci w wieku szkolnych otrzymali po 300 zł na szkolną wyprawkę.

bECzwgJP

Dla rządu wpisanie "Dobrego startu" do ustawy ma być realizacją obietnicy premiera w ramach tak zwanej "Piątki Morawieckiego". Do ustawy wpisany jest sztandarowy program PiS, czyli 500+.

Minister rodziny Elżbieta Rafalska podkreśla, że zainteresowanie programem w zeszłym roku było "ogromne", a pieniądze trafiły do do 4,4 mln uczniów. W 2018 r. kosztowało to 1,4 mld zł.

Wpisanie 300+ do ustawy krytykuje opozycja, która ocenia ten ruch jako zagrywkę przedwyborczą. - Chodzi o to, żeby przed wyborami stworzyć wrażenie, że będzie to coś nowego - mówi posłanka Marzena Okła-Drewnowicz z PO-KO.

bECzwgJV

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bECzwgKq
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(70)
gosc 2019
2 lata temu
wielka kpina z tym w sparciem dla dzieci w polsce rzad pis w polsce zamiast wesprzec chore dzieci i mlodzierz na padaczke i epilepsje w polsce nieplnosprawne w szpitach w polsce to piniadze skierowal do rodzin wielodzietnych odbierajac renty socjalne dla tych dzieci niepelnosprawnych w polsce a skierowal do rodzin wielodzietnych piniadze i dzielac po 300 zt na rodziny wielodzietne w polsce wlasnie , tak postepuje pani minister rafalaska z rodziny i polityki spolecznej w polsce , rzadu pisowskiego z jej rzadem pis w polsce . rzad pis zachowuje tylko wielkie pozory ze daje innym ludziom kase co odebral osobom niepelnosprawnym w polsce calej , dal kaes osobom niepelnosprawnym na wozkach jnwalicjich ich opiekunom osob niepelnosrawanych w polsce , odbierajac piniadze na leczenie osob niepelnosprawnych na padaczke i epilepsje w polsce calej tym dzieciom i mlodzierzy ze szpitala warszawie w miedzylesju i krakowei w centrum zdrowia dziecka w midzylesjiu i szpitalu w karakowie prokocium wlasnie piniadze niepelnosprawnym dzieciom niepelnoprawnym dla rodzin wielodzietnym w polsce rozdaje po 300 zloty na kazde dziecko w polsce jak swieze rekawiczki odbirajac innym na leczenie dzieci i mlodzierzy chorej na padaczke i epilepsje niepelnosprawnym w polsce postepuje rzad pisoski kaczynskiego w polsce ..
polka
3 lata temu
faktycznie tylko ciemna masa te obietnice kupi zobaczymy ile ich jest mam nadzieje ze malo
Kasia
3 lata temu
500+, 300+, emerytura +czwórka dzieci, sielanka w tej naszej Polsce......a tak narzekaja, żyć nie umierać;-) glosuj na PiS, będzie ci dane;-)))
bECzwgKr
Zordon❗️
3 lata temu
Niedługo przy wytrysku plemniki będą liczyć i zasiłek pogrzebowy trzeba będzie wypłacać😜😜
Kroolik
3 lata temu
PIS pokazał, że można zlekceważyć i złamać każdą ustawę włącznie z Konstytucją. Teraz będą wzywali do poszanowania prawa? Paradne!
...
Następna strona