Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. MLG
|
aktualizacja

300 plus na wyprawkę. Miliony trafiły już na konta Polaków.

7
Podziel się:

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił już ponad 1,2 mln świadczeń na wyprawkę szkolną w ramach programu "Dobry start". Do rodziców trafiło już 363 mln zł — poinformowała w piątek prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska. Wypłata świadczeń ruszyła poniedziałek.

300 plus na wyprawkę. Miliony trafiły już na konta Polaków.
Prezes ZUS Gertruda Uścińska poinformowała, że wypłacono już pieniądze na 2,4 mln dzieci (PAP, Tomasz Gzell)

Wnioski o wyprawkę szkolną w ramach programu "Dobry start" można składać od 1 lipca do 30 listopada.

Z najnowszych danych wynika, że liczba złożonych do ZUS wniosków przekroczyła około 1,6 mln, które dotyczą prawie 2,4 mln dzieci. Dotychczas przyznaliśmy środki na ponad 1,5 mln dzieci i wypłaciliśmy ponad 1,2 mln świadczeń na łączną kwotę 363,3 mln złotych — zapewniła prezes ZUS prof. Gertruda prof. Uścińska.

Przypomniała, że ZUS po raz drugi przyznaje świadczenie 300 plus w ramach rządowego programu "Dobry start". Z wyprawki szkolnej skorzysta w tym roku ponad 4,4 mln dzieci. Środki z programu przysługują rodzicom dzieci do 20. roku życia i do 24. roku życia — w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

Wnioski o świadczenie na rok szkolny 2022/2023 można składać wyłącznie elektronicznie przez trzy kanały: Platformę Usług Elektronicznych (PUE ZUS), system bankowości elektronicznej i portal Emp@tia.

Powiadomienie o umieszczeniu informacji o przyznaniu świadczenia zostanie przekazane na adres mailowy wskazany przez wnioskodawcę we wniosku. Pieniądze zostaną przekazane na rachunek bankowy wskazany przez klienta we wniosku w ciągu 5 dni roboczych od przyznania świadczenia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Gdzie największe wzrosty cen? "Drożeje właściwie wszystko"

Jeśli będzie zachodziła konieczność przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego, do klientów zostanie skierowane wezwanie w celu uzupełnienia wniosków, które zostanie umieszczone na profilu klienta na portalu PUE ZUS, o czym wnioskodawca zostanie poinformowany SMS-em wysłanym na numer telefonu wskazany we wniosku.

ZUS na rozpatrzenie wniosku o świadczenie "Dobry start", który został złożony do 31 sierpnia ma czas do 30 września 2022 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(7)
Stary Mis
2 lata temu
Idiotyzm!
Pytam tylko
2 lata temu
Kto nami rzadzi....
Buchachacha
2 lata temu
Te trzysta to na globus Polski może wystarczy.
Gdjekr
2 lata temu
Kwa, 500+co miesiąc , wyprawka 300+, węgiel 3000+, szesnasta emwrytura i darmowe podreczniki dla dzieciarów. Z niczego nie korzystam. Nie ma sensu pracować w tym kraju.
Super
2 lata temu
Dzieci premiera w prywatnej szkole też dostaną 300?