Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

500+ na razie bez zmian. "W przyszłej kadencji będziemy myśleć o waloryzacji"

53
Podziel się

- Na ten moment nie planujemy żadnych zmian w programie 500+, ale w przyszłej kadencji należałoby się zastanowić nad waloryzacją świadczenia - twierdzi Stanisław Szwed, wiceminister rodziny. I dodaje, że gdy wybory wygra opozycja, to "z 500+ niewiele zostanie".

500+. Wiceminister rodziny podkreśla, że na razie żadne zmiany w programie nie są szykowane
500+. Wiceminister rodziny podkreśla, że na razie żadne zmiany w programie nie są szykowane (East News, omasz Kawka/East News)
bDBuKXVh

Stanisław Szwed był gościem "Sygnałów Dnia" w radiowej Jedynce. Mówił tam przede wszystkim o programie Rodzina 500+.

- Warto przypomnieć, że do 30 września trzeba złożyć wniosek o 500+, jeśli chcemy otrzymać wyrównanie za lipiec, sierpień i wrzesień - mówił Szwed. - Ci, którzy złożą dokumenty w październiku, otrzymają tylko pieniądze za ten miesiąc, bez wyrównania.

Jak powiedział, już w sierpniu programem objętych było 6 mln dzieci z 6,8 mln uprawnionych. - Tu należą się również olbrzymie podziękowania dla samorządów, bo to one są odpowiedzialne za przyjmowanie wniosków - powiedział Szwed.

bDBuKXVj
Zobacz także: Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Wiceminister rodziny podkreślił, że na razie w programie nie należy się spodziewać zmian. - Zapewne w następnej kadencji warto będzie się zastanowić nad waloryzacją 500+, ale na ten moment takich planów nie ma - powiedział.

bDBuKXVp

Szwed stwierdził również, że jeśli opozycja dojdzie do władzy, to można spodziewać się, że "z tego programu nic by nie pozostało".

Przedstawiciel resortu rodziny, pracy i polityki społecznej był również pytany o wzrost płacy minimalnej. Chcemy odejść od tego, że konkurujemy tylko niskimi płacami. Jeśli chcemy się rozwijać, to Polacy muszą też więcej zarabiać - powiedział Stanisław Szwed.

I odpiera zarzuty, że podwyżka najniższej krajowej będzie oznaczała wzrost bezrobocia. - Myślę, że nam to nie grozi, bo pracodawcy szybko przystosują się do nowych przepisów - powiedział.

bDBuKXVq

Wiceminister dodawał również, że wyższe pensje pozwolą Polakom mocniej zastanawiać się, czy warto decydować się na emigrację. - I z drugiej strony, wielu Polaków właśnie dlatego chce wracać z zagranicy i widzimy, że rzeczywiście tak się dzieje - spuentował Szwed.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDBuKXVK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(53)
REAL
rok temu
do roboty a nie czekac na socjal .wychowałem swoje dzieci .moi koledzy znajomi czy sąsiedzi tez i nadal pracują nikt im nie pomagal to dlaczego maja teraz utrzymywać cudze ??
gość
rok temu
No a przecież jest tak dobrze, ludziom żyje się lepiej, to po co waloryzować 500+. To est przyznanie się PIS, że jest źle, a będzie jeszcze gorzej.
UE
rok temu
To tylko pokazuje że inflacja zacznie ostro iść w górę.
bDBuKXVL
kpina
rok temu
Dacie od razu 1000+, a emeryci dalej nich płacą podatki ze swych wielkich emerytur, aby innym żyło się lepiej
PITi
rok temu
a czemu ten kłamca twierdzi że jak wygra opozycja to z 500+ nic nie zostanie. Skąd wiesz kłamco? Wiesz już kto wygra że wiesz co się stanie??
...
Następna strona