Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

500+ na wakacje. Pomysł wydawania kart upadł, rząd idzie w kierunku sms-owych kodów

15
Podziel się

500+ na wakacyjny wypoczynek dzieci prawdopodobnie będzie kodem, który rodzice otrzymają mailem lub SMS-em. Po każdorazowym wykorzystaniu choćby niewielkiej kwoty otrzymają wiadomość potwierdzającą ubytek środków na koncie. Czy tak będzie? Oficjalnie rząd wciąż operuje tylko ogólnikami.

rząd przekonywał, że bon na wakacje wyniesie 1000 zł na każdą pracująca osobę. Od kilku dni lansuje zupełnie inny pomysł
rząd przekonywał, że bon na wakacje wyniesie 1000 zł na każdą pracująca osobę. Od kilku dni lansuje zupełnie inny pomysł (Pixabay)
bEpYnJkl

Już wiemy, że nie 1000 zł dla każdego pracującego, ale 500 zł na dziecko – tak ma wyglądać dopłata do urlopu w Polsce. Choć rząd bon wakacyjny obiecał po raz pierwszy w kwietniu, wciąż nie wiemy, jak ostatecznie ma wyglądać i kiedy zostanie wypłacony. Złośliwi mówią, że prace nad nim tak bardzo się przeciągają, że może w ogóle nie zostanie wdrożony przed początkiem roku szkolnego.

Z naszych informacji wynika, że wniosek o bon rodzice będą składać korzystając z tego samego systemu co przy 500+. Można to zrobić bez wychodzenia z domu, a wnioski będą rozpatrywane niemal automatycznie.

bEpYnJkn
Zobacz także: Bon turystyczny po nowemu. "Realnie większość gospodarstw domowych otrzyma 1000 zł wsparcia"

Upadł pomysł wydawania kart przedpłaconych, bo ich produkcja byłaby za droga oraz zajęła za duża czasu. Wszystko wskazuje na to, że beneficjenci otrzymają specjalne, dedykowane im kody w formie elektronicznej. Z kodu będzie można wykorzystać kwotę 500 zł na każde dziecko na opłacenie noclegu lub posłanie dziecka na zajęcia sportowe. Bon będzie ważny do końca 2021 roku.

Nie będzie żadnych kryteriów dochodowych - 500 złotych przyznane zostanie każdemu dziecku.

bEpYnJkt

Dziennikarze RMF FM ustalili z kolei, że rodzice otrzymają kod mailem lub SMS-em. Po wykorzystaniu przypisanej dopłaty (jednorazowo lub "na raty") dostaną kolejnego SMS-a z potwierdzeniem wykorzystania środków i informacją, ile pieniędzy nadal jest na wirtualnym koncie.

Pytanie najważniejsze: kiedy rozpocznie się wypłata środków? W sobotę wicerzecznik PiS Radosław Fogiel powiedział, że "wszystko wskazuje na to, że bon turystyczny - 500 zł - będzie dostępny w nadchodzące wakacje", ale konkretnej daty brak. Informatorzy RMF FM przekonują, że realną datą startu dopłat jest 1 lipca, ale czy do tego czasu uda się zbudować cały system teleinformatyczny dla obsługi programu?

Rząd nie potwierdza ani nie zaprzecza, a politycy odpowiadają tylko ogólnymi zapewnieniami, że bon będzie doskonałym wsparciem dla rodzin i branży turystycznej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEpYnJkO
KOMENTARZE
(15)
Dani
rok temu
Niesprawiedliwość...
Kr
rok temu
Niech teraz na Dudę idą głosować emeryci górnicy i dzieci
ekonomista
rok temu
W normalnych demokratycznych krajach , to najpierw mają wysoką kwotę wolną od podatku , ale u nas politycy nie dbają o dobro kraju tylko swojej partii i dają jałmużnę , by ciemny lud na nich głosował , jałmużna ta jest z wcześniej zebranych podatków od emerytów i niezamożnej części społeczeństwa .Obudzcie sie bo Was zniszczą ,mówiąc ,że Wam daja.
bEpYnJkP
Masakra
rok temu
Czyli najbiedniejsze gminy bez zasięgu GSM oraz biedne dzieci, które wyjadą na kolonie bez telefonu będą tym razem dyskryminowane? Brawo Ardian
Jaś
rok temu
jasne dajcie im 1000 albo 2000 byle głosowali. Ciekawe kto na to zarobi