Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

500+ od pierwszego dziecka. PiS odkrywa karty

1984
Podziel się:

Pierwszy punkt nowego programu gospodarczego to 500 plus od pierwszego dziecka - powiedział Jarosław Kaczyński podczas konwencji PiS.

PiS obiecuje 500+ dla pierwszego dziecka od lipca 2019 r.
PiS obiecuje 500+ dla pierwszego dziecka od lipca 2019 r. (East News, ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)

- Mamy nowy program, trudny - mówił Jarosław Kaczyński. Pierwszy jego punkt to 500+ od pierwszego dziecka - powiedział, czym wzbudził ogromne owacje.

- Człowiek, który ma puste kieszenie, pusty portfel, wolny nie jest - zauważył Kaczyński.

Padła też data.

- Od 1 lipca 2019 r. świadczenie 500+ obejmie również pierwsze dziecko w rodzinie - powiedział w trakcie konwencji prezes parti Jarosław Kaczyński.

PiS ma obietnice i dla młodych, i dla emerytów

Jarosław Kaczyński zdradził też kolejne pomysły:
- młodzi Polacy do 26. roku życia bez PIT z tytułu umowy o pracę (chodzi o zniesienie stawki PiT na poziomie 18 proc.)
- niższy PIT dla pracowników
- trzynastka w postaci najniższej emerytury dla każdego emeryta
- przywrócenie połączeń autobusowych w Polsce

Do maja ma zostać wypłacona każdemu emerytowi "trzynasta" emerytura w kwocie 1100 zł.

Kaczyński zapowiedział także "podniesienie sumy, która jest zaliczana jako koszt pracy". Ma to doprowadzić do obniżenia" podatków. - Mamy także w planie obniżenie PiT, tego pracowniczego - dodał.

Prezes PiS zapowiedział, że implementacja "pozostałych zobowiązań" wyborczych, czyli m.in. zniesienie PIT dla młodych pracowników, nastąpi "do końca lata", czyli 21 września br.

- Jest jeden warunek: nasze zwycięsto - dodał Jarosław Kaczyński na sobotniej konwencji PiS. - Oni [przeciwnicy - red.] będa mówili tak, jak mówili 3 lata temu, że nie damy rady. Damy radę - powiedział Kaczyński.

- Będziemy dalej realizować najważniejszy program dla Polski. (...) Nie ma ceny, która jest odpowiednia dla przyszłości Polski - powiedział premier Mateusz Morawiecki, który występował na konwencji po prezesie PiS. - Musi być tu praca, żeby była wyższa płaca - dodał.

Morawiecki powiedział, że do końca 2019 r. zostanie obniżona stawka PIT dla wszystkich osób pracujących, a koszt uzyskania przychodów zostanie co najmniej dwukrotnie podwyższony.

- Podniesienie kosztów uzyskania przychodów - co najmniej dwukrotne (...) obniżenie PIT-u dla wszystkich osób pracujących nastąpi jeszcze w tym roku - powiedział.

To, co zapowiada dzisiaj PiS, nie jest ostatnim słowem parii rządzącej. - W czerwcu, w lipcu będziemy prezentować jeszcze inne punkty programowe - zapowiedział premier.

Szydło mówi o przełomie kopernikańskim

Występująca jako trzecia na konwencji Beata Szydło nazwała 500+ przełomem kopernikańskim. - Wiem, że pieniądze, które trafiają w ramach 500+, są dobrze wydawane - powiedziała. Wspomniała wizytę w jednej z rodzin, która dzięki pieniądzom z 500+ mogła kupić sobie lodówkę. - Chcemy wam pomagać - zadeklarowała była premier.

- W Lesznie powiedziałam, że jeśli będzie dobra koniunktura, to PiS rozważy wprowadzenie 500+ na każde dziecko. Dzisiaj spełniamy nasze zobowiązanie. Jarosław Kaczyński dziś powiedział wyraźnie: jeszcze w tym roku 500+ dla każdego dziecka - przypomniała Beata Szydło.

Masz newsa? Wyślij go do nas przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1984)
mama87
4 lata temu
Jako samotna matka wychowujaca coreczke, jestem bardzo wdzieczna za rozszerzenie 500+. Bardzo mi to pomoze w dalszej egzystencji.
Magdalena
4 lata temu
Super programy! Jednak mysle ze najwazniejszy to ten o rozszerzeniu 500+ na pierwsze dziecko.
Magdalena
4 lata temu
Super programy! Jednak mysle ze najwazniejszy to ten o rozszerzeniu 500+ na pierwsze dziecko.
Magdalena
4 lata temu
Super programy! Jednak mysle ze najwazniejszy to ten o rozszerzeniu 500+ na pierwsze dziecko.
Polka
4 lata temu
Kolejny raz rzad, tu P. Kaczynski, udawadnia, ze mozna im zaufac. Dzieki za te programy!
...
Następna strona