Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jakub Stasiak
Jakub Stasiak
|
aktualizacja

500 plus. Donald Tusk: Nie, nie żałuję, że nie wprowadziłem świadczenia

23
Podziel się:

Nie, nie żałuję, że nie wprowadziłem 500 Plus. Liczyłem wtedy, na co Polskę stać, a na co nie - powiedział Donald Tusk pytany na temat słuszności wprowadzania świadczeń społecznych przez Prawo i Sprawiedliwość.

500 plus. Donald Tusk: Nie, nie żałuję, że nie wprowadziłem świadczenia
500 plus. Donald Tusk: Nie, nie żałuję, że nie wprowadziłem świadczenia (Instagram.com, Instagram/Tusk)
bEEyidit

500 plus. Donald Tusk: Nie, nie żałuję, że nie wprowadziłem świadczenia

W dalszej części rozmowy Tusk pytany był również o jego plany na uczestniczenie w polskim życiu politycznym. - Jeśli nie uczestniczysz bezpośrednio w grze, to się nie wtrącaj - z takiego założenia wychodzę - powiedział polityk.

- Za bardzo się napatrzyłam na polskich polityków, którzy nie biorą odpowiedzialności za władzę. Nic tak nie demoralizuje jak pełna władza bez odpowiedzialności - stwierdził. - My, jako Polacy, tak bardzo skoncentrowaliśmy na polskiej polityce, ona jest bardzo monotonna, ciągle tylko: co, kto komu dowali - dodał.

bEEyidiv

Obejrzyj: Donald Tusk skrytykował 500 plus. Ani polityk PiS, ani Lewicy się z nim nie zgodził

W jego ocenie polska polityka jest "bardzo peryferyjna",natomiast w innych krajach w debacie publicznej rozmawia się w bardziej nowoczesny sposób. Zdaniem Tuska sytuacja w Polsce to "zło". Zapowiedział jednocześnie, że będę się starał to zmienić w rolach, które życie mu dopiero "przypisze".

500 plus. Donald Tusk w temacie świadczenia i jego społecznych konsekwencji

- Polska musi teraz inwestować niewyobrażalne pieniądze w zdrowie, edukację i ochronę środowiska. PiS dokonało wyboru: damy tyle, ile się da, nie bacząc na to, czy za parę lat wystarczy pieniędzy na ochronę zdrowia dzieci. Wiem, że to co teraz mówię, nie jest popularne - ocenił polityk.

bEEyidiB

Tusk podkreślił przy tym, że może dojść do sytuacji, w której mając 500 złotych z tytułu świadczenia w kieszeni nie będzie można wyleczyć dziecka. Tym samym zaleca on zdecydowanie bardziej rozsądne dysponowanie funduszami.

bEEyidiW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(23)
ale z ciebie ...
2 lata temu
zamiast tworzyć rynek pracy ---to szukasz zwady i mącisz ile wlezie a przecież to wy macie w garści ,cały handel ,mieszkania, przemysł ,szpitale , sądownictwo itp .... i utrzymujecie się z budżetu choć to prywatne...
ha,ha twoja b...
2 lata temu
okradał nas bez umiaru balcerowicz buzek belka przodownicy na naszym mieniu -imperium ...a ludzi no przegoniłeś na roboty za granice .
jur
2 lata temu
bo ty tusku nie miałeś ZIELONEGO POJĘCIA, że coś takiego można zrobić ...cóż głupota nie lata a pinindzy nie było ////nieudolne zarządzanie / i ...i nagle się znalazły --przez co taki kwik po
bEEyidiX
Paweł
2 lata temu
Według Ciebie oszuście Polskę było stać na organizację Euro 2012, (koszt około 100-120 mld zł), ale na 500+ dla biednych polskich dzieci już nie!!!
Jarek
2 lata temu
Przynajmniej można było oszczędzać bo nie było inflacji i podwyżek
...
Następna strona