Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Donald Tusk z przesłaniem do Brytyjczyków: nie bójcie się powstrzymać brexitu

22
Podziel się

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, nie wprost, ale opowiedział się za przeciwnikami Borisa Johnsona. Zaapelował do Brytyjczyków, by w nadchodzących wyborach "nie wahali się powstrzymać brexitu".

Tusk zwrócił się z apelem do Brytyjczyków. Opowiada się za powstrzymaniem brexitu
Tusk zwrócił się z apelem do Brytyjczyków. Opowiada się za powstrzymaniem brexitu (East News)
bDJZGZDp

Donald Tusk zwraca się z przesłaniem do brytyjskich wyborców. - Nie poddawajcie się w powstrzymaniu brexitu - stwierdził szef Rady Europejskiej cytowany przez brytyjski dziennik "The Guardian". Czym, choć nie wprost, to jednak opowiedział się za przeciwnikami obecnego premiera Borisa Johnsona, który obiecał doprowadzić brexit do końca.

- Chcę powiedzieć coś, czego nie odważyłbym się powiedzieć jeszcze kilka miesięcy temu, bo mógłbym zostać zwolniony za zbytnią szczerość. Wybory w Wielkiej Brytanii odbywają się za miesiąc, czy można jeszcze wszystko odwrócić? Hannah Arendt twierdziła, że rzeczy stają się nieodwracalne tylko wtedy, gdy ludzie zaczynają tak myśleć. Więc jedyne słowa, które przychodzą mi teraz na myśl, to po prostu: nie poddawajcie się - powiedział Tusk, przemawiając w College of Europe.

bDJZGZDr

- Wielokrotnie słyszałem od brexitowców, że chcą opuścić Unię Europejską, by przywrócić wielkość Wielkiej Brytanii. W tych głosach można było usłyszeć tęsknotę za imperium. Podkreślali, że tę wielkość mogą przywrócić tylko idąc w pojedynkę, jednak rzeczywistość jest dokładnie odwrotna - dodał szef RE.

12 grudnia w Wielkiej Brytanii odbędą się przyspieszone wybory do parlamentu. Słowa Donalda Tuska to niespotykana dotąd ingerencja w przedwyborczą debatę państwa członkowskiego UE. Były premier Polski pośrednio wyraził solidarność z głosującymi na oponentów Partii Konserwatywnej. Tusk ustępuje z funkcji przewodniczącego Rady Europejskiej po 5 latach na tym stanowisku. Na odchodne stwierdził, że czuje się upoważniony do tego, by wyrazić swoje uczucia.

Zobacz także: Obejrzyj: PiS ubolewa z powodu decyzji Tuska
bDJZGZDx

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDJZGZDS
KOMENTARZE
(22)
al
rok temu
Brytyjczycy są zmanipulowani propagandą BBC i brukowców, to przesłanie do nich nigdy nie dotrze. Farmerzy nie czytają w internecie, a glosują od pokoleń na torysów, z przyzwyczajenia. Wąskie myślenie lub jego brak, wystarczy pogadać z przeciętnym. Szkoda gadać.
Torino.
rok temu
Marzenia Wielkiej Brytanii o powrocie Imperium to mrzonka zrodzona w infantylnych głowach zapatrzonych w siebie Brytyjczyków. Nie zdają sobie sprawy, że własnie kopią pod sobą wielki dół z którego nie będzie wyjścia. Czasy się zmieniły, a Anglia utknęła w przeszłości. Po odejściu z Unii wspólnota brytyjska rozpadnie się jak domek z kart, albowiem ani Szkoci, ani również Irlandczycy z północy nie chcą i nie zamierzają wlec się za światem w cieniu Anglii. Nawet nie specjalnie wychylająca się Walia zaczyna mieć wątpliwości, co do przyszłości Wielkiej Brytanii. Może się więc okazać że za 10 lat na Wyspach Brytyjskich będą cztery niezależne państwa, a dumna i zachłanna Anglia w osamotnieniu będzie wspominać swoją świetność, którą roztrwoniła na własne życzenie. Trzeba będzie wówczas zmienić treści wielu starych pieśni sławiących wielkość monarchii, która zmieni się w księstwo.
Lubię Tuska
rok temu
Opowiedział się za tym, że chce aby Anglia została w Unii. To bardzo dobrze 👍. Brawo Panie Przewodniczący.
bDJZGZDT
EP
rok temu
Referendum było zmanipulowane. Brexitowcy wydali więcej pieniędzy na pranie mózgów wyborców...Tak większość Brytyjczyków ma wyprane mózgi propagandą probrexitową.
sk48
rok temu
Przecież, to więcej niż pewne, że Zjednoczone Królestwo sie rozpadnie, jeżeli dojdzie do BREXITU - w pierwszej kolejności oderwie się Szkocja, a potem Irlandia Północna . Mądrzy Brytyjczycy są tego świadomi, ale prowincja i farmerzy to ludzie całkiem niekumaci.
...
Następna strona