Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

500 plus na każde dziecko. Minister Rafalska zdradza, kiedy można składać wniosek o przyznanie świadczenia

3
Podziel się

Prawo i Sprawiedliwość (PiS) na sobotniej konwencji obiecało 500 złotych na pierwsze dziecko bez kryteriów dochodowych w ramach programu “Rodzina 500 plus”. Elżbieta Rafalska, minister pracy, rodziny i polityki społecznej, zdradziła na konferencji prasowej, od kiedy będzie można składać wnioski.

500 plus na każde dziecko. Minister Rafalska zdradza, kiedy można składać wniosek o przyznanie świadczenia
500 plus na każde dziecko. Minister Rafalska zdradza, kiedy można składać wniosek o przyznanie świadczenia (WP.PL)
bDAUqZFh

“500 plus” na każde dziecko. Od kiedy można składać wniosek o przyznanie świadczenia?

Aby otrzymać pieniądze na pierwsze dziecko bez kryteriów dochodowych oraz na każde kolejne, trzeba złożyć wniosek. Może to zrobić jedynie osoba uprawniona do programu. - Co do samego systemu składania wniosków, nie przewidujemy tu istotnej zmiany – podkreśliła Rafalska.

Wnioski o wypłacanie środków z programu “500 plus” będzie można składać od 1 lipca.

bDAUqZFj

Minister Rafalska powiedziała, że przyszłym tygodniu zostanie zaprezentowany plan wdrażania zmian do programu. - Zgodnie z zapowiedzią rzeczniczki rządu Joanny Kopcińskiej 5 marca zostanie przedstawiona „mapa drogowa” dotycząca wprowadzania projektów zapowiedzianych podczas sobotniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości.

Przypomnijmy, że PiS planuje też tzw. 13. emeryturę jeszcze w tym roku oraz zniesienie podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia.

Rafalska dodała też, że zmiana w programie “500 plus” to propozycja rządowa, a nie ministerialna. Zapewniła również, że finansowanie programu po zmianach jest zabezpieczone.

Program “500 plus” - komu dzisiaj przysługuje?

Obecnie w ramach programu “Rodzina 500 plus” bez kryteriów dochodowych przysługuje świadczenie w wysokości 500 złotych na drugie i kolejne dziecko. Aby dostać pieniądze na pierwsze i dziecko, trzeba spełnić kryterium dochodowe — dochód na członka rodziny nie może przekraczać 800 złotych (1200 zł, jeżeli w rodzinie jest niepełnosprawne dziecko).

bDAUqZFp
bDAUqZFK
KOMENTARZE
(3)
Observer
2 lata temu
bez sensu takie rozdawnictwo pieniędzy , lepiej wg mnie byłoby dać ulgi podatkowe dla osób pracujących i wychowujących dzieci , tym większe im więcej mają dzieci . Prosta sprawa i nie generowałaby dod. kosztów obsługi / rozdawania kasy , poza tym bardziej sprawiedliwa i nie zniechęcająca do podejmowania pracy . Już teraz słychać głosy co niektórych "dzieciorobów" , że "narobimy se dzieci i siedzimy z żonką w domu , a jak zabraknie ,to na czarno się dorobi" ... Prosta droga do powtórki z Grecji , ale szansa na wygrane wybory ;-)
Piotr
2 lata temu
W konwencji zabrakło tak istotnych tematów jak konkretna pomoc dla niepełnosprawnych, służba zdrowia która od dawna się prosi o reformę, a także bardzo poważna kwestia zdrowia psychicznego gdzie w dobie coraz czesciej pojawiajacych się depresji nerwic i tym podobnym i niestety dotykajacych coraz czesciej dzieci i młodzież jest to sprawa bardzo pilna. I nie można pominąć zjawiska pedofilii z którą należałoby podjąć walkę ze wszystkich sił bo te dzieci cierpią teraz.
1 dziecko
2 lata temu
500 zł do kieszeni... kilka 500 i beda ciekawe wakacje... a glos na PO :)
bDAUqZFL