Notowania

500 Plus. Program ulegnie poprawie. Rząd zamierza wprowadzić ważne zmiany dotyczące samotnych rodziców

Program 500 Plus zostanie poddany pewnej korekcie. Polski rząd wprowadzi zmiany, które mają dotyczyć samotnych rodziców. W celu otrzymania 500 zł na drugie i kolejne dziecko nie będzie wymagane ustalone prawo do alimentów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
500 Plus. Program 500 Plus ulegnie poprawie. Rząd zamierza wprowadzić ważne zmiany

500 Plus – nowe przepisy

Obecnie samotny rodzic, który stara się o 500 Plus, musi pokazać dolument z decyzją sądu dotyczącą alimentów. W przypadku braku takich dokumentów świadczenie nie jest przyznawane. Jednak kilka miesięcy temu Wojewódzki Sąd Apelacyjny w Warszawie zakwestionował dotychczasowe przepisy i uznał, że kwota 500 zł na drugie i kolejne dziecko powinna przysługiwać bez żadnych dodatkowych warunków.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej początkowo było przeciwne tej propozycji, jednak ostatecznie się na nią zgodziło.

Po wdrożeniu zmian w przepisach samotny rodzic starający się o 500 Plus na kolejne dzieci, nie będzie musiał mieć ustalonych alimentów. Jedynie dokument o alimenty będzie musiał przedstawić w momencie starania się o świadczenie na pierwsze dziecko.

Szacuje się, że obecnie z programu 500 Plus korzysta pół miliona samotnych rodziców. Świadczenie przeznaczane jest na ok. 767 tys. dzieci.

500 Plus – jakie będą kolejne zmiany?

Jak się okazuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zamierza wprowadzić kolejne zmiany w przepisach dotyczących programu 500 Plus

Planowane jest podniesienie progu dochodowego, w przypadku, gdy rodzic stara się o świadczenie na pierwsze dziecko. Na chwilę obecną wynosi ono 800 zł lub 1200 zł w sytuacji, gdy dziecko jest niepełnosprawne. Resort rodziny chce zwiększyć te kwoty o co najmniej 100 zł.

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-02-2019

EloKiedy kwota wolna od podatku 30000 PLN tak jak dla was darmozjady ?

13-02-2019

AlaA dla pracujacych kiedy obnizka podatkow ?

13-02-2019

Strach żyćNo to się patole będą mnożyć na prawo i lewo

Rozwiń komentarze (3)