Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Karol Skomorowski
|
aktualizacja

500 Plus. Program ulegnie poprawie. Rząd zamierza wprowadzić ważne zmiany dotyczące samotnych rodziców

3
Podziel się

Program 500 Plus zostanie poddany pewnej korekcie. Polski rząd wprowadzi zmiany, które mają dotyczyć samotnych rodziców. W celu otrzymania 500 zł na drugie i kolejne dziecko nie będzie wymagane ustalone prawo do alimentów.

500 Plus. Program 500 Plus ulegnie poprawie. Rząd zamierza wprowadzić ważne zmiany
500 Plus. Program 500 Plus ulegnie poprawie. Rząd zamierza wprowadzić ważne zmiany (East News)
bEaezxjF

500 Plus – nowe przepisy

Obecnie samotny rodzic, który stara się o 500 Plus, musi pokazać dolument z decyzją sądu dotyczącą alimentów. W przypadku braku takich dokumentów świadczenie nie jest przyznawane. Jednak kilka miesięcy temu Wojewódzki Sąd Apelacyjny w Warszawie zakwestionował dotychczasowe przepisy i uznał, że kwota 500 zł na drugie i kolejne dziecko powinna przysługiwać bez żadnych dodatkowych warunków.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej początkowo było przeciwne tej propozycji, jednak ostatecznie się na nią zgodziło.

bEaezxjH

Po wdrożeniu zmian w przepisach samotny rodzic starający się o 500 Plus na kolejne dzieci, nie będzie musiał mieć ustalonych alimentów. Jedynie dokument o alimenty będzie musiał przedstawić w momencie starania się o świadczenie na pierwsze dziecko.

Szacuje się, że obecnie z programu 500 Plus korzysta pół miliona samotnych rodziców. Świadczenie przeznaczane jest na ok. 767 tys. dzieci.

500 Plus – jakie będą kolejne zmiany?

Jak się okazuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zamierza wprowadzić kolejne zmiany w przepisach dotyczących programu 500 Plus

Planowane jest podniesienie progu dochodowego, w przypadku, gdy rodzic stara się o świadczenie na pierwsze dziecko. Na chwilę obecną wynosi ono 800 zł lub 1200 zł w sytuacji, gdy dziecko jest niepełnosprawne. Resort rodziny chce zwiększyć te kwoty o co najmniej 100 zł.

bEaezxki
KOMENTARZE
(3)
Ala
2 lata temu
A dla pracujacych kiedy obnizka podatkow ?
Elo
2 lata temu
Kiedy kwota wolna od podatku 30000 PLN tak jak dla was darmozjady ?
Strach żyć
2 lata temu
No to się patole będą mnożyć na prawo i lewo
bEaezxkj