Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

500+ po nowemu. Pieniądze jeszcze w lipcu

76
Podziel się

Liczymy, że samorządy, tak jak dotychczas, będą sprawnie realizować program i pierwsze pieniądze trafią do rodziców jeszcze w lipcu - mówi minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa. Wnioski można składać od 1 lipca.

Bożena Borys-Szopa, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.
Bożena Borys-Szopa, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. (PAP, Leszek Szymański)
bDUFdECZ

Od 1 lipca program 500+ będzie rozszerzony na wszystkie dzieci w rodzinie. Wraz z początkiem miesiąca będzie można składać internetowe wnioski o przyznanie świadczenia. Wnioski składane drogą tradycyjną będą przyjmowane od 1 sierpnia.

- Złożenie wniosku w okresie lipiec - sierpień 2019 r. oznacza, że świadczenie z wyrównaniem od lipca zostanie wypłacone najpóźniej do 31 października. Liczymy, że samorządy, tak jak dotychczas, będą sprawnie realizować program i pierwsze pieniądze trafią do rodziców jeszcze w lipcu - powiedziała minister Bożena Borys-Szopa.

Jak tłumaczyła minister rodziny, pracy i polityki społecznej, złożenie wniosku we wrześniu daje gwarancję wypłacenia świadczenia, z wyrównaniem od lipca, najpóźniej do 30 listopada. Jeśli wniosek złożymy po 30 września, pieniądze będą wypłącane od miesiąca złożenia.

bDUFdEDb

Obejrzyj: Paweł Surówka, prezes grupy PZU: Technologia pomoże szybciej diagnozować pacjentów

Rodzice, którzy już pobierają 500 + na drugie i kolejne dzieci i mają je przyznane do 30 września wnioski o świadczenie na pierwsze dziecko także mogą skłądać od 1 lipca.

- Na podstawie takiego wniosku od 1 lipca zostanie im przyznane prawo do świadczenia na pierwsze dziecko (na które obecnie nie pobierają 500 plus)
, natomiast od 1 października na pozostałe dzieci (na które świadczenia są już przyznane do końca września) - tłumaczy minister Bożena Borys-Szopa.

bDUFdEDh

- Nowelizacja ustawy wydłuża do 31 maja 2021 r. pierwszy okres, na jaki zostanie przyznane świadczenie wychowawcze na nowych zasadach. Oznacza to, że rodzice nie będą składać ponownie wniosków o świadczenie wychowawcze w 2020 r. - dodała szefowa MRPiPS.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDUFdEDC
gospodarka
wiadomości
KOMENTARZE
(76)
mona
2 lata temu
Nie przestaję się dziwić, że ministrem PRACY została mianowana osoba, która już pobiera emeryturę. Z całym szacunkiem ale w przypadku tego właśnie resortu prosiłoby się wybrać kogoś młodszego, bardziej osadzonego w dynamicznie zmieniających się realiach i potrzebach rynku pracy.
mika
2 lata temu
zamykam działalność od przyszłego roku, koniec płacenia na nierobów. Przechodzę do szarej strefy do czasu kiedy wróci normalny porządek
moika
2 lata temu
uważam, że 500+ powinno być przyznawane rodzinom, w których chociaż jedno z rodziców pracuje. Najwięcej korzyści mają rodziny żyjące ze środków socjalnych. Zarabiają na tym, że mają kilkoro dzieci, co zachęca do tego żeby mieć ich jeszcze więcej. Całe życie nic nie robią, dostają pieniądze za nic, a na starość za robienie nic dostaną jeszcze emeryturę. Emerytura dla matek, które urodziły czworo dzieci ok, ale tylko dla tych, które nie pobierały środków socjalnych!!!
bDUFdEDD
Doris
2 lata temu
Jak tak czytam te wszystkie komentarze, to wydawać by się mogło, że wszyscy są przeciwko PIS-owi. Skąd więc te 45% głosów poparcia dla nich??
pracujący
2 lata temu
Teraz 500 + wreszcie trafi się TYM KTÓRZY PRACUJĄ i to jest plus .........
...
Następna strona