Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Witold Ziomek
|

500+ po nowemu. Pieniądze jeszcze w lipcu

76
Podziel się:

Liczymy, że samorządy, tak jak dotychczas, będą sprawnie realizować program i pierwsze pieniądze trafią do rodziców jeszcze w lipcu - mówi minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa. Wnioski można składać od 1 lipca.

Bożena Borys-Szopa, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.
Bożena Borys-Szopa, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. (PAP, Leszek Szymański)

Od 1 lipca program 500+ będzie rozszerzony na wszystkie dzieci w rodzinie. Wraz z początkiem miesiąca będzie można składać internetowe wnioski o przyznanie świadczenia. Wnioski składane drogą tradycyjną będą przyjmowane od 1 sierpnia.

- Złożenie wniosku w okresie lipiec - sierpień 2019 r. oznacza, że świadczenie z wyrównaniem od lipca zostanie wypłacone najpóźniej do 31 października. Liczymy, że samorządy, tak jak dotychczas, będą sprawnie realizować program i pierwsze pieniądze trafią do rodziców jeszcze w lipcu - powiedziała minister Bożena Borys-Szopa.

Jak tłumaczyła minister rodziny, pracy i polityki społecznej, złożenie wniosku we wrześniu daje gwarancję wypłacenia świadczenia, z wyrównaniem od lipca, najpóźniej do 30 listopada. Jeśli wniosek złożymy po 30 września, pieniądze będą wypłącane od miesiąca złożenia.

Obejrzyj: Paweł Surówka, prezes grupy PZU: Technologia pomoże szybciej diagnozować pacjentów

Rodzice, którzy już pobierają 500 + na drugie i kolejne dzieci i mają je przyznane do 30 września wnioski o świadczenie na pierwsze dziecko także mogą skłądać od 1 lipca.

- Na podstawie takiego wniosku od 1 lipca zostanie im przyznane prawo do świadczenia na pierwsze dziecko (na które obecnie nie pobierają 500 plus)
, natomiast od 1 października na pozostałe dzieci (na które świadczenia są już przyznane do końca września) - tłumaczy minister Bożena Borys-Szopa.

- Nowelizacja ustawy wydłuża do 31 maja 2021 r. pierwszy okres, na jaki zostanie przyznane świadczenie wychowawcze na nowych zasadach. Oznacza to, że rodzice nie będą składać ponownie wniosków o świadczenie wychowawcze w 2020 r. - dodała szefowa MRPiPS.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

gospodarka
wiadomości
KOMENTARZE
(76)
Dziasta
3 lata temu
Dodam ze w innych krajach na dzieci sa o wiele wieksze pieniążki w koncu mozemy dorownac innym krajom i mozemy inwestowac w nasza przyszlosc czyli w dzieci, pomyscie zanim skomentujecie o dzieciach a nie o sobie
Dziasta
3 lata temu
Dokładnie, rodzicom rodzicom jest lzej a i dzieci nie odrozniaja sje od innych, a takx epoprawik sie byt, wiele osob sie buduje bo wie ze poradzi sobie z kredytem bo pięćset to fajna alternatywa. Wiec nie pograzajcie siepieprzeszem ze zamykacie firmy czy cos innego jak na pewno bliscy z waszego otoczenia z pięćsetki sie budują a bez niej nie mieliby z czym startowac
Wiktor
3 lata temu
Opozycja tyle mówiła, że się nie da, że PiS pogrąży gospodarkę 500+... i co? Nic, tyle panowie! Polska rośnie w siłę, przynajmniej dopóki PO nie dojdzie do władzy i nie zabierze 500+ na swoje premie.
Jenzyk polskj
3 lata temu
"Jeśli wniosek złożymy po 30 września, pieniądze będą wypłącane od miesiąca złożenia." 🤣🤣🤣🤣
Kasia
3 lata temu
A gdzie wyrównanie za lata gdzie nic rodziny z pierwszym dzieckiem nie dostawały?
...
Następna strona