Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. TOS
|

500+. Ponad 1,8 mln wniosków o świadczenie

9
Podziel się:

Rodzice i opiekunowie złożyli do tej pory ponad 1,8 mln wniosków o 500 plus na nowy okres świadczeniowy – wylicza minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Zdecydowana większość wniosków, bo ponad 1,6 mln, została złożona za pośrednictwem bankowości elektronicznej.

500+. Ponad 1,8 mln wniosków o świadczenie
500+. Ponad 1,8 mln wniosków o świadczenie (money.pl, Rafał Parczewski)

1 lutego ruszył internetowy nabór wniosków na nowy okres świadczeniowy w ramach programu "Rodzina 500 plus". Wnioski można składać za pośrednictwem portalu Empatia, przez bankowość elektroniczną lub przez portal PUE ZUS.

Według danych MRiPS rodzice złożyli dotąd ponad 1,8 mln wniosków. - To bardzo dobry wynik. Cieszy nas, że informacja o konieczności złożenia wniosku dotarła do rodziców i opiekunów, że nie odkładają oni decyzji o złożeniu wniosku na ostatnią chwilę, że korzystają z elektronicznych kanałów umożliwiających dopełnienie formalności, co znacznie przyśpiesza całą procedurę i jest bezpieczne, ze względu na panującą epidemię - podkreśliła minister Maląg.

Wskazała, że z dotychczasowej puli złożonych wniosków, zdecydowana większość – ponad 1,6 mln – została złożona za pośrednictwem kanałów bankowości elektronicznej.

Zobacz także: Waloryzacja 500 plus? "Na dziś takich planów nie ma"

Przypomniała, że złożenie kompletnego i prawidłowo wypełnionego wniosku do 30 kwietnia oznacza przyznanie oraz wypłatę świadczenia za czerwiec maksymalnie do 30 czerwca tego roku – a więc z zachowaniem ciągłości wypłaty świadczenia. Z kolei, złożenie wniosku do końca czerwca 2021 r. gwarantuje, że świadczenie wychowawcze zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca.

500 plus przysługuje od narodzin dziecka aż do ukończenia przez nie 18 lat. Świadczenie obejmuje zarówno dzieci przebywające w rodzinach, jak i w pieczy zastępczej.

Od 1 kwietnia możliwe będzie złożenie wniosku drogą tradycyjną, czyli poprzez wizytę w urzędzie lub za pośrednictwem poczty.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(9)
ZK590
3 lata temu
jak świat światem potomstwem opiekowali się rodzice i byli za to potomstwo odpowiedzialni, w świecie zwierząt także. Obecne zachowania, żądania, ustawy są nienormalne.
DANIEL
3 lata temu
Zapewnić pracę ludziom i godne wynagrodzenie a nie jakieś 500+.(zaraz patola będzie atakowała, że jakto)
Razor
3 lata temu
500 plus rozwala rynek pracy i demoralizuje ludzi oraz sprawia że niewłaściwi ludzie utrzymują się przy władzy dzięki przekupstwu i tyle.
Smrek
3 lata temu
500 plus służy jedynie przekupieniu chciwej i mało rozumnej części społeczeństwa aby niewłaściwi i nieudolni ludzie mogli się utrzymać przy władzy i wszelkie tłumaczenie tej patologii to jedynie zasłona dymna.
O jejku
3 lata temu
O jejku warszawiacy, poznaniacy, wrocławianie i krakowiacy pobiegli po zasiłki