Notowania

finanse
28.02.2019 14:15

500+ również dla niepełnosprawnych? PSL przedstawiło Pakiet Społeczny Ludowców licząc na poparcie PIS

PSL zapowiedziało projekt 500+ dla niepełnosprawnych. - Pakiet Społeczny Ludowców zakłada m.in. dodatek na rehabilitację w wysokości 500 zł dla wszystkich osób niepełnosprawnych — mówił w czwartek prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, cytowany przez PAP.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
500+ również dla niepełnosprawnych? Władysław Kosiniak-Kamysz (na zdj.) przedstawił pakiet społeczny PSL

500+ również dla niepełnosprawnych?

Na konferencji prasowej w Sejmie prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zaprezentował trzecią odsłonę Pakietu Społecznego Ludowców. Polityk mówił, że niepełnosprawni, to jest "dziś grupa, która jest najbardziej potrzebująca. Jeżeli nie będzie wsparcia najbardziej potrzebujących, to nie będzie pełnej roli państwa".

- W naszym Pakiecie Społecznym Ludowców będzie część dla osób niepełnosprawnych – właśnie 500+ dla każdej osoby niepełnosprawnej na rehabilitację – zapowiedział Kosiniak-Kamysz, cytowany przez PAP.

Lider PSL zaznaczył, że w maju ub.r. w trakcie protestów osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie, politycy opozycji podpisali pakt na rzecz osób niepełnosprawnych, w którym zobowiązali się do wprowadzenia comiesięcznego dodatku rehabilitacyjnego w wysokości 500 zł.

500+ dla niepełnosprawnych. PSL liczy na poparcie PiS

Na czwartkowej konferencji senator Jan Filip Libicki powiedział, że skoro znajdą się w budżecie pieniądze na zapowiedzi PiS (z sobotniej konwencji), które zakładają m.in. rozszerzenie programu 500+ o pierwsze dziecko oraz "trzynastka" dla emerytów i rencistów, to powinny się znaleźć pieniądze na wsparcie dla osób niepełnosprawnych.

Obecny także Adam Nyk ze stowarzyszenia MONAR, który porusza się na wózku inwalidzkim od 23 lat, podkreślał, że jeżeli niepełnosprawny chce być osobą aktywną, potrzebne jest mu wsparcie. - O sile państwa świadczy to, na jakim poziomie i w jaki sposób żyją ci, którzy mają najgorzej w swoim życiu – podkreślił mężczyzna.

Liderka ubiegłorocznego protestu osób niepełnosprawnych i ich opiekunów Iwona Hartwich zapowiedziała, że 23 maja odbędzie się protest tego środowiska. - To nasza odpowiedź na to, czego nie usłyszeliśmy w nowych obietnicach ze strony rządu dla społeczeństwa – powiedziała, cytowana przez PAP.

Władysław Kosiniak-Kamysz zaznaczył, że PSL poprze społeczne propozycje programowe PiS, w tym rozszerzenie programu 500+ na pierwsze dziecko, więc liczy na poparcie Pakietu Społecznego Ludowców. Program zakłada wsparcia dla niepełnosprawnych oraz podwyższenia pensji dla nauczycieli o 1000 zł.

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-02-2019

Rozejrzyjcie się wokół.Tylko chorzy umysłowo wiedzą jak wydawać pieniądze.

01-03-2019

AdDlaczego tego nie robili jak byli u władzy

28-02-2019

MariuszTen człowiek stoi na równi z innymi dziwakami, zapisując się do kolacji KODOWSKIEJ tylko się zbłaźnił i poprał dziwactwa. Rządził z PO 8 lat i nie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (5)